Cestovanie s bábätkom. Čo si vziať so sebou?

Cestovanie s bábätkom je jedna veľká téma, ktorá vzbudzuje mnoho emócií. Zatiaľ čo niekto sa zaryto domnieva, že s bábätkom sa môže cestovať ihneď po šestonedelí, iný je toho názoru, že sa s bábätkom cestuje až po niekoľkých mesiacoch, keď má vypestovaný aspoň nejaký imunitný systém. Podľa odborník však veková hranica na prvú jazdu bábätka neexistuje.

Pediatri sa však zhodujú v jednom – minimálne prvý mesiac by sa mal rodič vyvarovať náročnejším cestám s novorodencom. Predovšetkým jazde v dopravných prostriedkoch s väčším množstvom ľudí je dobré sa vyvarovať.

Svoju úlohu zohráva aj povaha bábätka

Okrem veku dieťaťa však zohráva úlohu aj to, aká je povaha bábätka a jeho zdravotný stav. Každé dieťa je iné a pokiaľ má stále nejaké problémy (či už zdravotné alebo iné), radšej cestu s ním na nejakú chvíľu odložte.

Dalo by sa tak povedať, že prvé cestovanie s novorodencom je čisto na zodpovednosti rodiča. Len tí vedia, či sa deti ľahko adaptujú na nové prostredie alebo ako reagujú, keď sú mimo domova.

Čo si vziať so sebou, keď cestujem s bábätkom?

V súvislosti s cestovaním s bábätkom sa ponúka jedna otázka, a síce čo si vziať so sebou, keď s bábätkom cestujem? Síce neexistuje presný zoznam toho, čo všetko budete potrebovať, ale všeobecne je možné rozdeliť odporúčania na niekoľko kategórií, a síce na prebaľovanie, spanie, kúpanie, prepravu, oblečenie, hranie a potom všeobecne na lekárničku.

Pri prebaľovaní nezabudnite na vlhčené obrúsky a plienky, prípadne na krém na zapareniny. Na spanie je dobré mať so sebou cestovnú postieľku alebo aspoň zavinovačku av rámci kúpania nezabudnite na uterák, olej či krém do kúpeľa, taktiež na žinku či potrebnú detskú kozmetiku.

V rámci prepravy je dôležité mať so sebou kočík a pláštenku na kočík, oblečenie – to usúdi sám rodič, čo dieťa potrebuje. To isté platí aj pri hračkách.

Môže sa Vám ešte páčiť...