Chcete schudnúť a byť v kondícii? Cvičte na trampolíne

Skákanie na trampolíne patrí v súčasnosti medzi veľmi obľúbené športové činnosti. Je totiž skvelým spôsobom ako sa zbaviť prebytočných kilogramov, spevniť telo a zároveň si oddýchnuť od každodenných starostí a stresu. Trampolíny dnes nájdete takmer v každom fitnescentre, zaobstarať si ich ale môžete aj k vám domov, stačí mať len dostatok priestoru, väčšina trampolín má priemer ľahko cez jeden meter. Umiestniť ich môžete nielen vonku na záhrade, ale aj v interiéri.

Zdravotné výhody

Z lekárskeho hľadiska je skákanie na trampolíne k vašim kĺbom oveľa šetrnejšie ako iné pohybové aktivity, pri ktorých spaľujete podobné množstvo kalórií, napríklad behanie či jazda na bicykli. Zároveň cvičenie na trampolíne pomáha zlepšovať rovnováhu, posilňuje svaly celého tela a priaznivo pôsobí aj na zlepšenie kondície srdca a pľúc.

Prečo je skákanie na trampolíne efektívnym spôsobom chudnutia?

Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá, tým, že skáčete, totiž musíte prekonávať gravitáciu. Zjednodušene sa teda dá povedať, že čím vyššie skáčete, tým viac musíte vynaložiť energie na prekonanie gravitácie, a teda tým viac spálite pri cvičení kalórií. Všeobecne sa udáva, že počas třicetiminutového cvičenia na trampolíne spálite až okolo sto šesťdesiatich kalórií.

Veľmi rozmanité možnosti cvikov

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že skákanie na trampolíne je trochu nudné, stereotypné. To ale nie je zďaleka pravda, existuje veľmi široká paleta cvikov, pre začiatočníkov i pokročilých, z ktorých si môžete vybrať, najrôznejšie poskoky, twistovaný a podobne. Začiatočníci by ale mali mať na pamäti, že najprv je dôležité dobre zvládnuť základné odraz. Pri tomto odraze je vhodné stáť s rovnými nohami asi pätnásť centimetrov od seba a pokrčiť mierne paže. Zároveň je po celú dobu dôležité dbať na rovný chrbát, stiahnuté brucho a ramená od seba. Výskok nemusí byť spočiatku nijako vysoký, bohato stačí približne dvadsať centimetrov.

Môže sa Vám ešte páčiť...