Chcete zdravú a krásnu pleť? Vyskúšajte jarné pôst!

Kto by ju nechcel, všakže? Aby sme docielili krásneho a zdravého vzhľadu našej pleti, musíme si to nejako zaslúžiť – a to správnou starostlivosťou. Každý však máme iný typ pleti, takže to, čo pomáha Vám, nemusí pomáhať vašej najlepšej kamarátke. Naši pleť ale neovplyvňuje len to, ako sa o ňu staráme, záleží aj na tom, čo konzumujeme a akým spôsobom žijeme. 

Ak je vaše telo zanesené škodlivými látkami, veľmi skoro sa to prejaví aj na stave pleti. Dostane nezdravý odtieň, bude zvädnutá, podráždená, častejšie sa na nej budú tvoriť zápaly a vyrážky a to predsa nikto nestojí! Spravidla platí, že akonáhle zlepšíte stravu, zlepší sa aj stav vašej pleti. Práve preto si toľko ľudí obľúbilo jarnej pôst. Pred samotnou očistou je dôležité, aby ste z jedálnička vyradila tučné jedlá, pečivo a sladkosti. Obmedziť sa oplatí tiež kávu, čierny čaj a alkohol. Ak sa necítite na väčšie detox, skúste piť vodu a bylinkové čaje aspoň jeden deň. Naordinovať si môžete tiež trojdňový očistnú kúru s čerstvými džúsy a smoothies. Podporiť efekt vám umožní drinky s antioxidačnými účinkami. Skvelá je zelená sladkovodná riasa chlorella, ktorá zaisťuje, aby dobre fungoval imunitný systém, podporuje činnosť štítnej žľazy a chránia bunky pred oxidačným stresom. Nezabúdajte, žien súčasťou očisty je tiež odpočinok a spánok. Mali by ste sa upokojiť, veľa a pravidelne spať, nestresovať sa. 

Pokožka je po zime citlivejší, drsnejší a má viac jemných vrások. Je potrebné zbaviť sa hrubšou zrohovatenej vrstvy kože, teda odumretých kožných buniek. Ideálnymi pomocníkmi sú prírodné Scrub a peelingy, pretože pleť zbytočne nezahlcuje chemickými látkami. Docielite tak zjemnenie a zlepšenie stavu jemných vrások. Pleť bude pôsobiť tiež celkovo farebne jednotnejší. Pleť po zime tiež potrebuje poriadnu dávku výživy. Krásne ju hydratujú aj spevní prípravky s kyselinou hyalurónovou, energiu a jas dodajú vitamíny A, E a C v sérach, ktoré zároveň pôsobia aj proti pigmentovým škvrnám. 

Môže sa Vám ešte páčiť...