Chov holubov ako jeden z najstarších koníčkov

Aký koníček sa radí k tým najstarším vôbec? Je to rozhodne chov holubov. Ľudia v minulosti s veľkou obľubou chovali holuby, potom z toho na chvíľku zišlo, ale teraz sa opäť tomuto koníčku prichádza na chuť. Ľudia skrátka nemajú naraz záujem o online koníčky, chcú naopak utiecť tomuto internetovému svetu, čo sa im pri chove vtáctva darí. Samozrejme holuby nie sú jedinými chovanými vtákmi, medzi atraktívne chované vtáky patria aj papagáje a andulky, prípadne i kanáriky si nájdu svojich fanúšikov. Zamerajme sa však na chov holubov a na to, ako ťažko sa zháňa taký holubník. 

Ak ste aktívnym chovateľom holubov, veľmi dobre viete, aké ťažké je nájsť holubník, ktorý by vyhovoval vašim predstavám. Dnes si rad majiteľov obchodov s chovateľskými potrebami a podobným zameraním vôbec neuvedomuje, že aj holuby môžu byť pre niekoho atraktívnymi miláčikov, a tak do svojich predajní neobstarávajú holubníky, ktoré by ste si mohli zakúpiť. Radšej sa investujte do klietok pre vtáky alebo do voliér pre vtáky, ktoré sú predsa len žiadanejšie. 

Ak ste nenašli pre svoje holuby ideálne holubník, máme pre vás tip. 

Zo stavebnice Aluhobby si postavte tiež holubník 

Holubník si môžete postaviť napríklad zo stavebnice Aluhobby. Jedná sa o hit na trhu, z ktorého si postavíte nielen holubníky, ale aj klietky pre vtákov, vonkajšie voliéry alebo terária. Stavebnica Aluhobby je dôkazom, že aj dospelí ľudia sa môžu hrať so stavebnicami, aj keď na to v detstve pravdepodobne ani nepomysleli. Len si teda zo svojich stavebníc stavia spomínané holubníky alebo vonkajšie voliéry, parkovisko a obydlia pre bábiky idú teraz bokom. 

Ak si myslíte, že k stavbe holubníka sú potrebné osobitné kutilské vedomosti a zručnosť, nie je tomu tak. Zostaviť holubník zo stavebnice Aluhobby zvládne naozaj každý. Skúsite to? 

Z čoho sa skladá stavebnice Aluhobby 

Stavba holubníka zo stavebnice Aluhobby je zábavnou a jednoduchou činnosťou, ktorú vďaka prehľadnému návodu zvládne každý. Stavebnica sa skladá z hliníkových profilov, ktoré sú doplnené o plastové spojky a ďalšie podobné súčiastky, ktoré sú pre konečný holubník nepostrádateľné. 

Môže sa Vám ešte páčiť...