Chováme kanáriky. Čo vyžadujú?

Uvažujete nad tým, že svoju domácnosť spestríte okrídleným miláčikom, ktorý vám bude nielen každý ráno pekne pospevovať na dobrý deň? Dnes sa vtáčiky správajú veľmi často, najobľúbenejší sú andulky, ktoré podľa štatistík chová každý tretí Čech. Zatiaľ čo niektorí správajú andulky len po jednom či dvoch kusoch, iní majú vo vonkajších voliérach desiatky anduliek, ktoré majú spoločne naozaj veľmi silný hlas. Ak však nechcete investovať do známych anduliek, ale chcete chovať vtáčika, ktorého len tak niekto nemá, čo treba investovať do kanárikov?

Kanárici nie sú o moc náročnejšie ako andulky, zvyčajne sa však nesprávajú po desiatkach, ale skôr po jednom či dvoch. Odborníci odporúčajú, že v ideálnom prípade by sa mali kanáriky správať v pároch, aby im nebolo smutno. O tomto druhu vtákov však bolo napísané mnoho zaujímavých publikácií, ktoré vám určite do začiatku trochu pomôžu.

Počiatočná investícia nie je veľká

Ak sa rozhodnete pre chov kanárikov, určite vás poteší fakt, že sa nejedná o extrémne drahú investíciu. Kanárik nevyjde na milióny ani na desaťtisíce, ale zvyčajne na pár stoviek. Okrem neho budete investovať tiež do kŕmenia, do ktorého budete investovať aj v priebehu chovu. Taktiež nesmiete zabudnúť na dobre vybavenú klietku pre vtáky.

Ako by mala klietka pre kanáriky vyzerať

Správna vtáčie klietka by mala byť hlavne dostatočne veľká. Je také nepísané pravidlo, že by sa v nej mal vták preletieť či roztiahnuť svoje krídla. U takto malého vtáka, ako je kanárik, postačí obyčajná malá vtáčia klietka.

Aby ste však nemuseli takú klietku zháňať po zverimexoch a v chovateľských potrebách, odporúčame investovať do stavebnice Aluhobby. Práve z tejto stavebnice si postavíte presne také vtáčie obydlia, ktoré váš okrídlený maznáčik potrebuje a chce. Vďaka hliníkovým profilom sú jednotlivé vtáčie obydlia naozaj veľmi kvalitné a dlho vydrží.

Môže sa Vám ešte páčiť...