Chudneme vďaka potravinám. Aké pomáhajú znižovať prebytočné kilogramy?

Chcete sa opäť obuť do chudnutia? Chcete sa zase pýšiť naozaj krásnou postavou, preto sa snažíte aktívne schudnúť prebytočné kilogramy? Okrem posilňovne a dostatočného pitného režimu vám pomôže niekoľko potravín, ktoré chudnutie podporujú. Síce sa po nich neschudne ihneď, sú to naozaj pomocníci, ale v jedálničku si ich zamilujete!

Maliny nie sú len chutné a zdravé

Jednou takou potravinou podporujúcou chudnutie sú maliny. Hovoríme tu o ovocí, ktoré nie je iba chutné a zdravé, ale ktoré navyše obsahuje takzvané ketóny. Hovoríme o látke, ktorá napomáha telu budovať svalovú hmotu. To vedie k vyššiemu spaľovaniu tukov. Pridajte si ich teda do svojich raňajok alebo napríklad si ich doprajte na obed.

Grapefruit pre rýchlejší metabolizmus

Medzi ďalších naozaj veľkých pomocníkov pri chudnutí patrí aj grapefruit, ktorý sa väčšinou konzumuje tak, že sa pocukruje. Či už ste zvyknutí ho konzumovať tak alebo onak, pamätajte na jednu vec, a síce že podporuje metabolizmus, ktorý je vďaka nemu oveľa rýchlejší. To vedie k rýchlejšiemu spaľovaniu cukrov ak rýchlejšiemu chudnutiu.

Grep okrem iného obsahuje veľké množstvo vitamínu C, čo znamená, že významne posilní imunitný systém. Preto s týmto citrusom, ktorý je teraz ľahko k dostaniu, zahájte svoj deň.

Vajcia patria do chudnúcich potravín

Aj keď sa to možno nezdá, aj vajíčka patria medzi potraviny, po ktorých sa chudne. Bohužiaľ sú podceňovanou potravinou a zlí jazykové o vajciach tvrdia, že nie sú plnohodnotnou potravinou. Ale to je samozrejme omyl. Vajíčka obsahujú telu prospešné a potrebné látky, ktoré navyše podporujú bunkovú regeneráciu. Navyše obsahujú aj veľké množstvo vitamínu A, čo je jeden z významných antioxidantov, preto o prínosoch vajíčka nemôže byť ani pochýb, ani sporu.

Medzi chudnúce potraviny ďalej patria

  • Jablká
  • Mäta
  • Zázvor
  • Chilli papričky
  • Konopné semienka

Môže sa Vám ešte páčiť...