Chyby, ktorých sa dopúšťame pri nanášaní suchého šampónu

Suchý šampón je vynález, na ktorý nedajú ľudia dnes dopustiť. Skôr o neho nikto nežmurkol ani pohľadom, dnes je to spása, ktorú musí každý vlastniť. Ak skrátka vaše vlasy po ránu nevyzerajú najlepšie, sú mastné a bez života, ale nemáte čas na ich umytí a dlhé schnutie, použite suchý šampón, vďaka ktorému vám nikto nebude veriť, že pred pár chvíľami ste mali vlasy mastné a bez života. Aj keď je suchý šampón vynález, na ktorý mnohí ľudia nedajú dopustiť, neznamená to ale, že ho každý používa správne. Aj pri nanášaní suchého šampónu sa môžeme dopustiť niekoľkých chýb, ktoré bohužiaľ vlasy veľmi ničí. 

Šampóny sú skvelá vec, najmä potom suché šampóny. Nezabudnite aj je mať od tých najlepších značiek na trhu. Na vlasovej kozmetike by sa nemalo šetriť. Odporúčame hlavne značky, ako je Goldwell alebo Salerm Cosmetics. Avšak aj keď budú šampóny pochádzať z dielne kvalitných značiek, rovnako sa vyvarujte nižšie spomenutým chybám, ktoré môžu spôsobiť, že vlasy budú bez energie a bez života. 

Nestriekajte suchý šampón príliš blízko pokožky hlavy 

Mnohé ženy si myslia, že čím bližšie k pokožke hlavy nastriekate suchý šampón, tým účinnejšie bude. Lenže tak to nefunguje. Aby bol výsledok čo najefektívnejší, suchý šampón by sa mal striekať aspoň dva alebo tri centimetre od pokožky hlavy. Pokiaľ máte suchý šampón v podobe sypkého púdru, odporúčame si vlasy potom pretrepať po nanesení. 

Až príliš veľa šampónu 

Rovnako ako pri klasickom umývaní vlasov vodou, aj v tomto prípade platí, že všetkého veľa škodí. Nepoužívajte suchého šampónu viac, než je nutné. Ak to so suchým šampónom preženiete, vlasy udusíte a budú vyzerať ešte horšie. 

Nevmasírujete ho do vlasov 

Suchý šampón naozaj nestačí nastriekať do vlasov a odísť na večierok. Je potrebné ho do vlasov vmasírovať, len tak budú vlasy vyzerať ako práve umyté. Ak suchý šampón do vlasov nevmasírujete, zostane šampón na povrchu vlasov a žiadneho efektu sa nedočkáte. 

Môže sa Vám ešte páčiť...