Chyby, ktorých sa pri chudnutí dopúšťame

Leto je za rohom, čo znamená, že sa pomaly, ale iste dostávame do depresií, pretože sme opäť tento rok nestihli alebo nesplnili novoročné predsavzatia, ktoré sme si dali, a síce že začneme chudnúť a že postava do plaviek bude tento rok úplne perfektná. Kde sa opäť stala chyba? Preto začíname šalieť a vymýšľať, či predsa len nestihneme nejaké to kilo schudnúť. Samozrejme, že to pôjde, len sa na to musí múdro. Začnite s pravidelnou stravou, ktorá nesie kvalitné, pestré a vyvážené potraviny. Nezabúdajte na pitný režim, aby ste z tela vyplavili nepotrebné a škodlivé látky, ktoré v tele nemajú čo robiť. Nezabudnite ani na pravidelný pohyb, ktorý je taktiež základom úspechu. Bez pohybu to skrátka nejde, a tak ho majte pri chudnutí na mysli.

Mnoho ľudí sa však pri chudnutí dopúšťa niekoľkých chýb, vďaka ktorým nie je chudnutie tak efektívne. Navyše tieto chyby predstavujú aj nepríjemné záležitosti, a tak sa nie je čomu diviť, keď nás vďaka nim bolí žalúdok alebo keď sa vďaka nim cítime unavení. Preto sa im pokúsme vyhnúť.

Po šiestej/siedmej hodine už nejem!

Prečo? Tento mýtus sa nám vryl do pamäte extrémne rýchlo bez toho, aby si to niekto poriadne vysvetlil. Prečo ľudia nejedia po osemnástej alebo devätnástej hodine? Nezáleží na tom, kedy bude vaše posledné jedlo. Dodržujte si, nech jete zhruba po štyroch hodinách. Pokiaľ si na to budete dbať, tak si telo zvykne na prísun potravín v daný čas a inokedy nebude hnevať. Ak vám posledné jedlo vychádza až na ôsmu večer, tak poedzte aj o ôsmej večer. Pravidlo, ktorým sa len musíte riadiť, je, že dbajte na to, nech je to vždy dve hodiny pred spaním.

Môžem jesť, čo chcem, veď pravidelne cvičím!

Ďalší mýtus. Pri cvičení sa musí dodržiavať stravovanie, ktoré má byť opravu pestré a vyvážené. Ak zjete pri televízii vrece zemiačikov, nemôžete si myslieť, že ho hneď vycvičíte a že aj tak schudnete. Veľakrát nevycvičíte celé vrecúško, väčšinou z neho vycvičíte desatinu. Skúste to preto so zdravým stravovaním, nech to vaše mučenie pri cvičení má nejaký význam.

Môže sa Vám ešte páčiť...