Chyby, kvôli ktorým máte neustále mastné vlasy

Vlasy sú pýchou žien, o tom niet sporu. Pravdou však je, že nie všetky ženy majú vlasy krásne, zdravo vyzerajúce, lesklé a bez mastnoty. Zatiaľ čo niektoré ženy trápi vypadávanie vlasov, iné sú utrápené hlavne kvôli ich mastnote. Ak spadáte práve k ženám, ktoré trápia mastné vlasy, položte si ruku na srdce a spýtajte sa sami seba, či sa nedopúšťate niektoré z nižšie uvedených chýb, ktoré spejú k mastným vlasom.

Mastné vlasy rozhodne nie sú nič ojedinelého alebo vzácneho, stretáva sa s nimi naozaj každá druhá žena. Dôvodom však môžu byť chyby, ktorých sa ženy dopúšťa. Aké chyby teda spôsobujú mastné vlasy?

Príliš časté umývanie

Dôvodom mastných vlasov môže byť príliš časté umývanie. Mnohé ženy sa domnievajú, že čím častejšie si hlavu umývajú, tým krajší ich vlasy budú. Lenže príliš častým umývaním vlasom skôr ubližujú, než prospievajú. Vlasová pokožka sa príliš častým umývaním zbavuje prirodzených olejov, teda vlasová pokožka má tendenciu produkovať ešte viac olejov ako obvykle. Vlasy si stačí podľa odborníkov umývať párkrát za týždeň, nemusíte si ich umývať denne.

Až príliš veľa kondicionéra

Používate kondicionér? A koľko ho do vlasov aplikujete? Príliš veľa kondicionéru taky vlasom zrovna neprospieva, skôr im škodí. Ak používate veľa kondicionéru, zaťažujete vlasovú pokožku, ktorá sa stáva mastnú. Problémom je tiež to, že veľa kondicionéru nestihnete ani poriadne zmyť z vlasov, čo taky vlasom neprospieva.

Oplachuje si vlasy horúcou vodou

Tak schválne – akú teplotu má voda, ktorú si vlasy oplachujete? Voda by totiž mala byť ideálne vlažná, skôr studená než horúca. Pod horúcou vodou vlasová pokožka trpí, čo vedie k nadprodukcii prirodzených olejov, teda k mastným vlasom. Dávajte si teda pozor na to, akú teplotu má voda, ktorú si vlasy oplachujete.

Môže sa Vám ešte páčiť...