Chystáte sa do fitka? Sú veci, ktoré si neobliekajte. Nikdy

Chodenie do fitness centier, využíva workoutové ihriská, domáce tréningy pri obľúbenom seriáli – zdravý životný štýl sa skrátka stáva niečím obľúbeným a pre mnoho ľudí tiež samozrejmým. Pokiaľ k nim tiež patríte, ponúka sa otázka, či máte zakúpené vhodné oblečenie alebo nie. Predsa len oblečenie zohráva pri tréningu zásadnú úlohu, aj keď si možno hovoríte, že je to úplná banalita. Možno kvôli spomínanej mylnej domnienke mnoho ľudí nosí do posilňovní to, čo by nemali. O čom konkrétne hovoríme?

Oblečenie stopercentnej bavlny

Mnoho ľudí si spravidla kupuje tričká stopercentnej bavlny. Lenže takéto oblečenie je vhodné nosiť bežne – na rande, na prechádzku, do kina. V takých prípadoch je to skutočne dobrá voľba. Lenže pokiaľ hovoríme o cvičení, oblečenie zo stopercentnej bavlny dajte na chvíľku bokom.

Aj keď hovoríme o vysoko pohodlnom oblečení, hovoríme aj o oblečení, ktoré nevie dokonale odvádzať pot. Nielen, že cvičenie bude veľmi nepohodlné a nekomfortné, ale aj začne oblečenie zapáchať. Tento zápach už len ťažko z oblečenia dostanete, aj keby ste ho prali desaťkrát inak.

Podprsenka nám nie je dostatočnou oporou

Predovšetkým ženy musia pamätať na jedno – podprsenka je pri cvičení základ. Najmä pokiaľ cvičíme kardio, pri ktorom väčšinou niekoľko minút v kuse skáčeme. Pokiaľ nebude podprsenka dostatočnou oporou, váš výkon nebude stopercentný.

Pokiaľ si jednu takú podprsenku vyberáte, síce je pravdou, že by mala byť po vzhľadovej stránke dokonalá, ale najprv by mala byť naozaj kvalitná.

Žiadne oversized

Aj keď sú oversized kúsky naozaj veľmi štýlové, do posilňovne či k domácemu cvičeniu nepatria. Správne športové oblečenie by malo priliehať k telu, aby nám pri cvičení nijako nezaviazalo. Vďaka priliehavosti sa dočkáme jedného – oblečenie s nami bude doslova súznieť a jednotlivé cviky budú vykonávané presne tak, ako sa majú vykonávať.

Hlavne žiadne šperky

Než sa pustíte do cvičenia, zložte si všetky šperky, ktoré by vám mohli prekážať. Čiže žiadne náramky, náhrdelníky alebo kovové hodinky, ktoré kĺžu po ruke hore a dole.

Môže sa Vám ešte páčiť...