Čierna sa nosí tento rok na jeseň minimálne. Kedy a kde je povolená?

Čierna je farba, ktorá dokáže opticky zoštíhliť človeka. Bohužiaľ tento rok nepatrí medzi najpopulárnejšie farby. Všetci milovníci čiernej farby čakali práve na toho sychravé, takmer zimné počasie, aby svoje obľúbené čierne kúsky mohli vytiahnuť. Predsa len teplé ročné obdobia boli najmä o žiarivých, takmer svietiacich farbičkách, ktoré boli neprehliadnuteľné. Bohužiaľ tento rok milovníci čiernej farby zrovna nepochodí. Vytiahnu ju totiž môžu v plnej kráse maximálne na pohreb. 

Nie, že by čierna farba bola zlá, avšak teraz sa nosia skrátka minimálne. V aktuálnych kolekciách sa totiž nachádza trochu pestrejšie móda, ktorá zahŕňa síce temné odtiene farieb, ale zahŕňa skrátka farby. Vypichnúť môžeme napríklad šedou, bordovej alebo khaki. Čierna sa v nových kolekciách vyskytuje minimálne, avšak sú kúsky, na ktorých sa čierna stále povoľuje. 

Niektoré čierne modely sú naozaj stále in. Otázkou ale je, o aké modely sa jedná. 

1) Čižmy nad kolená 

Ak potrebujete čižmy, ale nechcete si kupovať zelené alebo sivé modely, pretože viete, že by ste ich nezladili ku všetkému, môžete si kúpiť čižmy nad kolená. Jedná sa o obuv, ktorú si v čiernej farbe môžete kúpiť s čistým svedomím. Dokonca aj čižmy bežné, pod kolená, si môžete kúpiť v klasickej čiernej farbe, ale s čižmami nad kolená urobíte väčšie parádu. 

2) Mokasíny 

Keď si kúpite čierne mokasíny, tiež neurobíte krok stranou. Mokasíny sú retro kúsok, ktorý sa opäť začal nosiť. V súčasnej dobe sa nosia najmä čierne lakované mokasíny, ale s matnou verziou ničomu neuškodíte. Pamätajte, mokasíny sú spoločenská obuv, nenoste je bežne k džínsom alebo k šortkám! 

3) Klobúk 

Síce sa teraz nosia skôr farebnejšie a svetlejšie klobúky, ale ak je klobúk čierny s inak farebným opaskom či brošňou, nie je to v móde tabu. Veľakrát je čierny klobúk lepší ako žiadny klobúk. Navyše čierny klobúk sa hodia doslova ku všetkému – teda okrem športového oblečenia. 

Môže sa Vám ešte páčiť...