Čím je Praha výnimočná?

Len málo miest v republike sa radí k tým najkrajším. Každý človek by za najkrajšie miesto u nás označil miesto, kde sa cíti doma a kde je doma. Mnohí ľudia by povedali, že tým najkrajším miestom v Českej republike je všeobecne celá Morava, pretože je označovaná za Provence Českej republiky. Mnohí by však zmienili Prahu, matičku všetkých miest, stovežatú Prahu, naše hlavné mesto. Prahu snáď každý musí milovať. Je to miesto plné krásnych miest, plné pamiatok a predovšetkým plné možností. Pokiaľ vám to ale ako dôvody nestačí, prinášame hneď niekoľko ďalších dôvodov, prečo naše hlavné mesto milovať. 

Mnohým ľuďom Praha z počiatku príde ako veľmi nepriateľská, lenže opak je pravdou. Praha nie je nepriateľská, je naopak veľmi krásna, mierumilovná. Bohužiaľ mnohí turisti tlačiaci sa na všetky pamiatky v Prahe pôsobí nepriateľsky a to možno vyvoláva ten nepriateľský pocit, ktorý majú mnohí turisti, keď do Prahy prvýkrát zavítajú. 

Po nejakej dobe, čo tu strávite, však zistíte, že je to mesto plné hodných ľudí a krásnych miest, ktoré si nejde nezamilovať. Poďme sa však pozrieť na konkrétne dôvody, prečo by sme to s Prahou mali skrátka a dobre skúsiť. 

1) Jednoduché MHD 

Mnohí ľudia si myslia, že je ťažké sa zorientovať v metre. Lenže opak je pravdou. Ťažké je zorientovať sa v londýnskom metre, ktoré je jedno z najstarších na svete, ak nie najstarší. Tie tri pražskej linky už nie sú nič ťažké oproti londýnskym „päťdesiatich“ linkám. Stačí si len zapamätať, že áčkové metro je zelené, béčkové žltej a céčkové červenej. V tom sa skrýva to jediné veľké tajomstvo, ktoré však nie je ťažké rozlúsknuť. 

2) Dizajnové kaviarne 

Praha je jedinečná tým, čo všetko sa v nej nachádza. Nielen, že tu nájdete bolonské špagety čerstvé od deviatich do deviatich, ale tiež si tu môžete posedieť v tých najkrajších kaviarňach, ktoré sú po dizajnovej stránke neprekonateľné a fantastické. 

Môže sa Vám ešte páčiť...