S čím všetkým pomôže zázrak menom ricínový olej?

Ženy veľmi dobre vedia, že na svete existuje niekoľko kozmetických pomocníkov, ktorí im uľaví od ich starostí a problémov s pleťou. Takých kozmetických pomocníkov je naozaj veľa, patrí k nim aj ricínový olej, čo je doslova zázrak vo svete kozmetiky. Ricínový olej je známy už dlhé roky, používali ho dokonca aj naše prababičky a babičky. Dnes o ňom vie len málokto, predsa len známejší treba kokosový olej alebo arganový olej či mandľový olej. Je to škoda, ricínový olej je totiž naozaj zázrak.

Ricínový olej sa používa hlavne vo svete kozmetiky. Má totiž blahodarné účinky na našu pokožku. Okrem toho je však pomocníkom aj pri starostlivosti o telo. Dokáže telo treba skvele detoxikovať, okrem iného prečisťuje črevný trakt. Zamerajme sa však na jeho účinky v kozmetike, pretože tu vykonáva skvelé veci!

Ricínový olej ako prevencia vrások

Vedeli ste, že ricínový olej je prevenciou vrások? Ak vás sužujú vrásky okolo úst, na čele alebo v okolí očí, ricínový olej vám pomôže. Obsahuje obrovské množstvo antioxidantov, ktoré dokážu bojovať proti voľným radikálom v tele. Práve voľné radikály sú dôvodom toho, prečo sa vrásky tvoria.

Ricínový olej proti akné

Trápia vás nepekné pupienky a akné na tvári? Opäť siahnite po ricínovom olejčeka, ktorý dokáže od tohto problému uľaviť. Bráni upchávaniu pórov, a dokonca dokáže predchádzať vzniku bakteriálnej infekcie.

Ricínový olej proti striám a jazvám

Ricínový olej je tiež skvelým pomocníkom a bojovníkom proti jazvám, striám po pôrode alebo proti pigmentovým škvrnám. Stačí, keď si ho len jemne vmasírujete do pokožky, necháte vstrebať. Strie, jazvy aj pigmentové škvrny sa postupne začnú strácať rovnako ako miesta, kam vás štípnul komár počas horúceho letného dňa.

Mimochodom, vedeli ste, že ricínový olej dokáže zahojiť aj popáleniny od slniečka?

Môže sa Vám ešte páčiť...