Čím vybaviť sklep

Základnou funkciou sklepu je uskladnenie ovocia a zeleniny po jej zbere alebo napríklad zaváraniny. Aby sme mohli prehľadne skladovať všetky plodiny, je vhodné investovať do prehľadného regálu. Ten nám zaistí praktické usporiadanie vecí. Ušetríte miesto, pretože regály môžu byť vysoké pokojne až k stropu. Navyše zabezpečí dostatočné prúdenie vzduchu, ktorého je napríklad u skladovanie ovocia a zeleniny potrebné. Budú menej náchylné k plesňovým chorobám.

Debničky a iné nádoby

Pivnica je miestom, ktoré sa vyznačuje chladom a tmy. Práve preto tu skladovanej plodiny vydrží tak dlhú dobu. Samotné regály vás síce ich skladovanie uľahčí, je ale potrebné zaobstarať si tiež nádoby, v ktorých budete jednotlivé plodiny skladovať. Ideálne sú plastové alebo drevené debničky. Plastové majú dlhšiu životnosť, tie drevené môžu byť zničené veľkou vlhkosťou alebo napadnuté plesňami. Výhodou uloženia týchto nádob do regálov je tiež uľahčenie upratovania pivnice.

Možnosť vetranie

Každý pivnica by mal byť tmavý, čistý a chladný. Je potrebné ho pravidelne vyvětrávat. Z uskladnených plodín sa totiž odparuje vlhkosť, ktorá sa usadzuje na stenách pivnice. Z tejto vlhkosti môžu vzniknúť plesne či hubové choroby. Pred uskladnením plodín je dobré pivnica dezinfikovať prostredníctvom sírnych knôtov a čas od času ho vybieliť špeciálnym vápnom s prídavkom modrej skalice.

Držiaky na lyže či snowboard

Nie každý používa pivnica iba na uskladnenie potravín. Môžete ho využiť ako odkladaciu plochu sezónnych vecí, ako sú napríklad lyže, či snowboard. V takom prípade môžete na stenu inštalovať špeciálny držiak. Sklep môže byť vhodný aj na uschovanie zimných / letných pneumatík. Ideálne je uložiť ich na špeciálny držiak.

Drobnosti

Do pivnice môžete uložiť aj drobnosti, ktoré nechcete vyhodiť, ale príliš často ich nepoužívate. Napríklad rôzne skrutky alebo klince. Aj na tento účel sú veľmi vhodné kovové regály, na ktoré položíte všetky drobnosti pekne roztriedené v jednotlivých boxoch.

Môže sa Vám ešte páčiť...