Čistenie vonkajšieho bazéna je hračka!

Mať vlastný bazén na záhrade je určite veľké plus, pretože nemusíte počas horúcich letných dní chodiť na kúpalisko a míňať hromady peňazí, ktoré môžete následne vložiť do niečoho úplne iného. Takéto združovanie nie je niečo, čo len chcete dvakrát. Väčšinou je problematické zazimovanie, ak máte bazén v krajine, na druhú stranu pri bazéne nadzemného sa snažíte rok čo rok bazén na zimu zožať, pretože netúžite po tom, aby vám mráz zničil tak drahú záležitosť, akou bazén určite je. Okrem toho by ste sa mali zamerať na čistenie bazéna, pretože každoročne je problematické, že každý dobrý majiteľ tejto skvelej vody nemôže pomôcť.

Čistenie bazéna patrí medzi najproblematickejšie záležitosti vôbec a nie je sa čomu diviť, predsa len na všetkých chemických prípravkoch sľubujú to isté, ale vy sa nemôžete rozhodnúť, ktoré tvrdenie je pravdivé a ktoré vám teda bazén pomôže vyčistiť tak rýchlo, ako potrebujete. Nemusíte utrácať za drahé prípravky, radšej siahnite po osvedčenej klasike, ktorá vám vždy pomôže sa znečistenou vodou vo vašom záhradnom bazéne.

Tak ako správne vyčistiť bazén?

Po prvé, pH sa musí merať. Toto sa vykonáva pomocou vhodných testovacích testov kvapiek, ktoré si zakúpite v záhradných potrebách za pár korún. Zisťujete tiež tvrdosť vody, ktorá nesmie byť vyššia ako osemnásť stupňov N. Keď mu máte tieto hodnoty zistené, podľa návodu lejte do vody chlór, ktorý je pomocníkom úplne zakaždým. Avšak s chlórom sa musí zaobchádzať tak, že sa niekedy dostane menej, niekedy viac, niekedy častejšie. Všetko závisí od toho, ako je vaša voda znečistená.

Ak bojujete s množstvom znečistenia takmer denne, budete musieť každý deň riešiť chlór. Ak chcete minimalizovať nečistoty, skúste filtrovať piesok cez noc, čo zvyčajne udržuje vašu vodu čistú, ako ju potrebujete. Ak dáte tabletu do malej vody v malej dávke, aby ste predišli zelenej vode, nie je to zlé.

Môže sa Vám ešte páčiť...