Čo by mal spĺňať terasový nábytok?

Ak si kupujete alebo staviate svoj vlastný domček, mali by ste dbať na to, aby sa v jeho tesnej blízkosti nachádzala aj nejaký pekná terasa. Predsa len si raz za čas budete chcieť po náročnej práci trochu oddýchnuť a najlepším miestom bude obľúbená lavička na terase, na ktorej si prečítate pár kapitol zo svojej obľúbenej knižky pri západe slniečka.

Avšak pri zariaďovaní terasy musíte dbať na nábytok, ktorý si tam zaobstaráte. Predsa len nejde o výber, ktorý by ste mali podceniť. Terasový nábytok nie je práve lacná záležitosť, preto dbajte na to, nech za pár dní nemusíte kupovať nábytok nový. Ak premýšľate, ako vybrať ten správny nábytok, poradíme vám. Hlavne vás upozorníme na to, čo by každý taký nábytok, ktorý je určený na záhradu, na terasu, na balkón alebo na lodžiu, mal spĺňať.

Neklaďte dôraz len na vzhľad!

Samozrejme zo všetkého najskôr sa obzeráme na celkový dizajn. Nekúpime si nič, čo by sa nám nepáčilo. Je však nutné podotknúť, že nemôžeme klásť dôraz len na dizajn ako taký, ale treba dbať na to, aby nábytok bol dostatočne funkčný a hlavne tiež odolný voči najrôznejším poveternostným vplyvom. Veď práve nepriaznivé počasie je to, čo nám taký terasový či záhradný nábytok úplne zničí behom jednej jedinej noci.

Pri výbere dbajte na ľahkú údržbu

Nábytok by mal teda byť z takého materiálu, ktorý kvalitne zakaždým odolá počasie, slnku, dažďu, vetru i krupobitie. S tým však ide ruka v ruke aj údržba, ktorá by mala byť hlavne jednoduchá a rýchla. Nikto nemá extra čas na to, aby hodiny chodil okolo jedného stola a utieral ho najrôznejšími drahými prípravkami.

Pri údržbe však klaďte dôraz hlavne na materiál, pretože každý materiál sa čistí úplne inak ako ten druhý. Na druhej strane musíme dbať taky na to, či chceme alebo nechceme ho uskladniť počas zimných dlhých mesiacov do pivnice, do kôlne alebo napríklad na pôdu či do garáže. Ak áno, je nutné, aby bol tento nábytok skladací.

Môže sa Vám ešte páčiť...