Čo by nemala postrádať žiadna pracovňa

Keď zariaďujeme pracovňu, na zozname sa nám ako prvý najskôr objaví priestranný písací stôl, kvalitná kancelárska stolička a možno pár políc alebo skriňa. To všetko je samozrejme nevyhnutné. Pokiaľ ale v pracovni budete tráviť viac času, určite sa oplatí pripísať na zoznam aj sedací vak, ktorý budete môcť využívať ako vy, tak vaši priatelia, kolegovia alebo deti, ktoré sa za vami prídu pozrieť.

Dostatok miest na sedenie

Ďalším kusom nábytku, ktorý by pracovňa nemala postrádať, je rozkladacia pohovka. Po dlhšom sedení pri počítači ponúka možnosť odpočinku a úľavu namáhanému chrbtu, ale aj priestor, kde sa môžete stretávať s klientmi a viesť rokovania. Na pohodlnej pohovke sa budú cítiť uvoľnenejšie ako pri sedení na stoličkách alebo dokonca v stoji.

Pracovňa musí byť dostatočne osvetlená. Ideálne je samozrejme denné svetlo, ktoré je pre oči prirodzené, aj tak by ste ale mali okno opatriť roletami alebo závesmi pre veľmi slnečné dni. Pokiaľ nemáte možnosť mať stôl pri okne, kúpte si lampičku, ktorá bude vydávať príjemné žlté svetlo. Budete si tak šetriť oči a vydržíte pracovať dlhšie. Umiestnite ho ale tak, aby sa svetlo neodrážalo v monitore.

Udržujte poriadok

Keďže pri práci je poriadok extrémne dôležitý, nezaobídete sa bez úložných boxov, organizérov a políc na šanóny. Starostlivo trieďte všetky dokumenty a písacie potreby odkladajte do stojančekov, nenechávajte ich ležať na stole. Pokiaľ pre svoju prácu potrebujete využívať viac vecí, dobrou voľbou sú drevené alebo kovové regály, do ktorých môžete naskladať krabice so štítkom.

V pracovni záleží aj na doplnkoch. Prácu na počítači vám uľahčí nadstavec pod monitor, prípadne monitor nainštalujte priamo na stenu. Tým ušetríte miesto na stole a uľavíte krčnej chrbtici. Nezabudnite ani na ergonomickú podložku pod myš a bedrovú opierku na stoličku, ktorá zaistí správnu polohu pri sedení. Na poznámky si kúpte magnetickú tabuľu alebo korkovú nástenku, tak budete mať všetko dôležité stále na očiach.

Môže sa Vám ešte páčiť...