Na čo dbať pri výbere slnečných okuliarov?

Opäť je tu obdobie, kedy naším najväčším parťákom budú slnečné okuliare. Slnečné okuliare sú nepostrádateľné počas jari a leta, kedy slniečko septembra tak, až je to človeku nepríjemné. Ak sa nechcete neustále uškŕňať, ako vám slniečko svieti do očí, kúpte si kvalitné slnečné okuliare. Nekvalitné slnečné okuliare totiž môžu očiam uškodiť ďaleko viac než slniečko samotnej. Lenže ponúka sa otázka, čo pri výbere slnečných okuliarov nepodceniť? Ako si slnečné okuliare vybrať, ako si vybrať také, ktoré budú naozaj kvalitné? 

V minulosti ste iste siahali po takýchto okuliaroch, ktoré sa vám skrátka páčili na prvý pohľad. Väčšinou ste tak siahli po menej kvalitných okuliaroch, ktoré zraku uškodili oveľa viac. Poradíme vám, ako si slnečné okuliare vyberať tak, aby naozaj pred slniečkom ochránili váš zrak. 

Dbajte na UV filter 

U slnečných okuliarov je veľmi dôležitý UV filter. Treba konštatovať, že UV filter nijako nesúvisí s tým, akú farbu majú okuliarové šošovky. Aj keď sú slnečné okuliare číre, môžu zrak ochrániť, UV filter sa môže ukrývať aj v nich. UV filter sa veľmi často neskrýva v čiernych slnečných okuliaroch, teda väčšinou práve okuliare s tmavými sklami očiam škodí. 

Čo musí okuliare spĺňať 

Okuliare musia všeobecne spĺňať niekoľko vecí, a síce musia dobre sedieť, musí dostatočne kryť oči zo všetkých strán, tiež by mali byť ľahké a nemali by tlačiť na spánkoch či za ušami. Riasy sa zásadne nesmie dotýkať skiel. 

Investujte do samozabravovacích šošoviek 

Už ste počuli o samozafarbovacích šošovkách? Jedná sa o šošovky, ktoré umožňujú používať jedny a tie isté okuliare za rôznych svetelných podmienok. Ak je intenzita svetla nízka, tak sú číre, ak vysoká, tak sú zase tmavšie. Väčšinou majú páni tento typ okuliarov, ale ani ženy sa im nevzďaľuje. 

Takéto okuliare ocenia hlavne tí ľudia, čo často riadi v aute, alebo napríklad ľudia, ktorí musia nosiť okuliare dioptrické (aj okuliare dioptrické je totiž možné takto upgradovať). 

Môže sa Vám ešte páčiť...