Čo je to NEO?

Ak sa zaujímate o svet kryptomena, pravdepodobne ste narazili aj na skratu NEO. Ak ste na skratku narazili, možno sa pýtate, čo to vlastne znamená? NEO je open-source kryptomena, ktorá sa veľmi často nazýva aj čínske Ethereum. Jedná sa o kryptomena medzi pármi, ktorá sa veľmi významne podobá spomínanému Etherea. Aj keď sa to môže tak javiť, nie je kryptomena menom NEO úplným klonom spomínané kryptomena na E, len je veľmi podobná. Podobná v tomto prípade naozaj neznamená rovnaká.

NEO je podobná hlavne preto, že má veľmi podobné črty ako spomínaná kryptomena Ethereum. Začlenila sa vďaka decentralizované aplikáciu a taky vďaka šikovným zmluvám a tiež vďaka vývojovému tímu, ktorý sa danou kryptomena neustále snaží nejakým spôsobom zlepšovať a vylepšovať.

Aj keď je kryptomena NEO podobná kryptomena Ethereum, na rozdiel od kryptomena na písmeno E môžu byť u NEO chytré zmluvy generované pomocou populárnych jazykov, ako je C ++ alebo C #, Java či podobne.

Čo je plánom vývojového tímu NEO?

Možno sa pýtate, prečo bola vôbec kryptomena NEO stvorená alebo vyvinutá? Podľa všetkého je jediným plánom vývojového tímu NEO vytvoriť akúsi inteligentný ekonomiku. Toho chce vývojový tím dosiahnuť s pomocou rôznych digitálnych aktív, tiež chytrých zmlúv a okrem iného aj digitálnych identít.

Prečo investovať do kryptomena NEO?

Keďže sa jedná o kryptomena ako každú inú, môžete do nej samozrejme investovať. Lenže v súvislosti s investovaním do tejto kryptomena sa ponúka otázka, prečo by sa malo investovať práce do tejto kryptomena. Prvým dôvodom môže byť napríklad to, že sa jedná o relatívne bezpečnú kryptomena. Radí sa k pomerne výhodným kryptoměnám, aktuálne má trhovú kapitalizáciu okolo 2,2 miliardy USD. Jedna mince NEO stojí 34 USD, čo plynie z posledných údajov a informácií. Celkový počet je 64 miliónov NEO.

Môže sa Vám ešte páčiť...