Čo môžete urobiť už dnes, aby ste ochránili životné prostredie a našu planétu?

Neustále sa hovorí v médiách o tom, ako treba starať sa o životné prostredie okolo nás, ako je nutné chrániť našu planétu, pretože za pár rokov sa naša nezodpovednosť a tragické správanie k prírode môže veľmi vypomstiť. V súčasnej dobe sa väčšina ľudí snaží bojovať hlavne s plastmi. Funguje takzvaná kampaň #neplastuj, v rámci ktorej sa snažia ľudia minimalizovať spotrebu plastov, aby nedochádzalo k úmrtiu morských živočíchov, ktorí zomrú práve preto, že im plasty znepríjemňujú život (plasty totiž vo veľkom množstve končí v oceánoch a moriach).

Samozrejme kampaň #neplastuj nie je jediný spôsob či možnosť, ako chrániť životné prostredie. Životné prostredie možno samozrejme ochrániť aj inak, inými spôsobmi. Poďme si preto prezradiť pár tipov a rád, ako naše životné prostredie okolo chrániť a ako sa tak starať o našu planétu, ktorá nám ponúka miesto a priestor k životu.

Tipy, ako ochrániť našu planétu a prostredie

  • Začnite triediť plasty – to je v skutočnosti to najmenšie, čo môžete pre prírodu a tiež všeobecne pre planétu urobiť. Dnes sú kontajnery na triedený odpad na každom rohu, preto ich využívajte. Má to zmysel. Triediť plast, papier a sklo naozaj nie je tak zložité, ako sa na prvý pohľad zdá.
  • Začnite jazdiť do práce na bicykli, pokiaľ je to možné. A ak to možné nie je, radšej jazdite mestskou hromadnou dopravou. Keď sa jedným autobusom zvezie pätnásť ľudí, znamená to, že bude na cestách o pätnásť automobilov menej. A to má tiež zmysel.
  • Začnite používať desiatové škatuľky, ktoré majú dlhú životnosť. Vyhnete sa tak balenie desiat do sáčkov a alobalu, ktoré opäť škodia životnému prostrediu. Plasty sú povolené, ak je dlhodobo využijete.
  • Začnite si so sebou nosiť termohrnček, do ktorého si vždy necháte uvariť kávu v kaviarni. Nebudete musieť vyhadzovať plastové tégliky alebo minimálne ich plastové vŕšky do popolníc, znížite tak množstvo odpadu.

Môže sa Vám ešte páčiť...