Čo musíte vidieť v Hukvaldy

Hukvaldy sú obec rozprestierajúce sa na území okresu Frýdek-Místek. Dnes sa jedná o veľmi vyhľadávané miesto najmä turistov, ktorí veľmi dobre vedia, že je toho veľa k videniu v tejto malebnej, no menšie obci. Hukvaldy ako také ponúka naozaj mnoho atrakcií a aktivít pre každého vášnivého turistu. Ak ste zatiaľ o Hukvaldy nepočuli, máme pre vás zoznam toho najatraktívnejšieho, čo sa v Hukvaldy vidieť skrátka musí.

Hukvaldy sú naozaj veľmi vyhľadávaným turistickým cieľom. Je lákadlom nielen preto, že sa nachádza v podhorí Beskýd, konkrétne na úpätí Palkovických hůrek.

Dominantou je zrúcanina hradu Hukvaldy

To najatraktívnejšie je rozhodne impozantný zrúcanina hradu Hukvaldy. Jedná sa o zrúcaninu stredovekého strážneho hradu, ktorá je jednou z tých najväčších na Morave. Hrad Hukvaldy je známy tým, že bol v minulosti mnohokrát obliehaný, zdokonaľovaný a zväčšovať bol počas dlhých piatich stáročia. To, čo teraz stojí na kopci nad obcou sú zvyšky hradu, ktorého bohužial minulosti zničil požiar, po ktorom už nikdy nebol obnovený.

Okolo hradu sa rozprestiera krásna obora, zvaná tiež hukvaldský obora. Sú tu dlhé a tiahnuci sa aleje bukov, dubov, gaštanov a samozrejme tiež lepšie. V obore žije mnoho lesných zvieratiek, patrí k nim napríklad aj muflóny a daniele. Okrem iného tu nájdete aj známu sochu či lepšie povedané pomník líšky Bystroušky.

Ďalší lákadlá Hukvaldy

Hukvaldy sú známe hlavne preto, že tu žil Leoš Janáček, ktorého rodný dom je teraz k nahliadnutiu aj s takým zariadením, aké Leoš Janáček mal a denne používal. Lákadlom je okrem iného aj barokový kostolík svätého Maximiliána alebo Tropic Hukvaldy, kde je možné si pozrieť exotické rastliny a zvieratá na čele napríklad s hovoriacimi papagájmi. V Tropic Hukvaldy sa zoznámite so zvieratami aj rastlinami, na ktoré bežne len tak nenarazíte.

Môže sa Vám ešte páčiť...