Čo nové chystá štúdio Marvel?

Kto by nemiloval štúdio Marvel a filmy, ktoré z dielne spomínaného štúdia pochádza. Filmové zábery zo štúdia Marvel sa radí k najsledovanejším a najviac zárobkovým filmom histórie a každý nový snímku víta v kinách tisícky návštevníkov, fanúšikov a tiež kritikov, ktorí chcú napísať niečo o novinke, ktorá bola tak očakávaná a sledovaná. Aj minulý rok priniesol celý rad unikátnych snímok, pozrime sa však na budúcnosť a na to, čo nové štúdio Marvel čaká v nasledujúcich rokoch.

Shang Chi and the Legend of the Ten Rings

Dátum premiéry: 12. februára 2021

Marvel pracuje na vývoji filmu Shang Chi. Zamestnal scenáristu Davida Callahama a režiséra Destina Daniela Crettona, a do hlavnej úlohy obsadil hercov Simu Liu. To je zatiaľ viac-menej všetko, čo doteraz o filme vieme. Shang Chi bude prvý ázijský superhrdina MCU. Je známy svojím majstrovským ovládaním kung-fu, takže ani nepotrebuje žiadne špeciálne schopnosti (rovnako ako Black Widow).

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Dátum premiéry: 7. mája 2021

Vieme, že sa pracuje na pokračovaní príbehu Doctora Stephena Strange stvárneného Benedict Cumberbatch. Filmu by sme sa mali dočkať v roku 2021 a ničomníkom by mohol byť Nightmare, vládca snové dimenzie, ktorá sa živí sny ľudstva, aby prežila.

Guardians of the Galaxy Vol. 3

Dátum premiéry: v roku 2021

Tretí film o Strážcoch Galaxie mal pôvodne byť uverejnený oveľa skôr, ale došlo k oneskoreniu, keď režisér James Gunn bol napred vyhodený a potom znova najatý. O zápletke filmu nič nevieme, ale môžeme špekulovať, že Strážcovia Galaxie by mohli hľadať Gamoru, ktorá zmizla na konci Avengers: Endgame. Ďalším variantom je, že by tento film mohol predstaviť nového hrdinu, Adama warlocka.

A samozrejme by sme sa mohli dočkať Thora ako člena Strážcov Galaxie, pretože sa k nim na konci Endgame pripojil. Mohlo by tak ísť o parádny tímovú komédiu.

Black Panther 2

Dátum premiéry: 6. mája 2022

Prvý Black Panther je najvýnosnejším filmom MCU, teda s výnimkou skupinových filmov o Avengers. Chadwick Boseman sa vráti ako kráľ Wakanda a na režijné stoličku sa opäť, rovnako ako v jednotke, posadí Ryan Coogler. O príbehu zatiaľ bohužiaľ nič nevieme.

Captain Marvel 2

Dátum premiéry: v roku 2022

Posledný film, ktorého vznikom sme si istí, je pokračovanie Captain Marvel. Film bude pravdepodobne dejovo zasadený medzi prvý film odohrávajúci sa v roku 1995 a Endgame. Prvý film skončil, keď sa Captain Marvel vydala do vesmíru, aby Skrullským utečencom pomohla nájsť nový domov. Takisto sľúbila, že sa vráti na domovský svet Kree, aby ukončila ich nadvládu.

Aby toho nebolo málo, Ronan Žalobca by mohol naplniť svoju hrozbu, že sa vráti pre Captain Marvel. Máme sa tak podľa všetkého na čo tešiť.

Môže sa Vám ešte páčiť...