Čo priniesť ako darček do kúta?

Narodilo sa niekomu vo vašom okolí bábätko? Skôr, než pôjdete na návštevu, mali by ste mať po ruke niečo „do kúta“. Tento zvyk sa drží už po stáročia a je skvelé, že sa naň ešte stále pamätá. Darčeky do kúta sú skrátka dobre zaužívané, len mnohí stále (aj po tých rokoch) čelia otázkam, čo vlastne do kúta priniesť majú. A s tým poradíme.

Nerobte z darčeka do kúta nejakú veľkú vedu. Nenoste iba to, čo sa nehodí a čo sa pravdepodobne nevyužije. Naopak stavte na čokoľvek praktické, po čom bude v nasledujúcich rokoch dopyt. Konkrétne treba po oblečení alebo plienkach. Ak ale chcete byť ešte o niečo originálnejší alebo istejší si, prezradíme vám ďalšie tipy, z ktorých si stačí iba vybrať.

Súprava na odtlačky ručičiek a nožičiek

Čo teda priniesť do kúta? Čo sa ako darček do kúta hodí? Sú to napríklad sady na odtlačky ručičiek a nožičiek. Každý rodič vie, ako rýchlo deti rastú a ako rýchlo sú z nich dospelí, ktorí ich už k životu vlastne nepotrebujú. Aj preto je dobré mať po ruke nejaké veci, ktoré im pripomenú, aké malé deti kedysi boli. A sada na odtlačok nožičiek a ručičiek sa na tento účel vlastne skvele hodí.

Ich použitie je skutočne jednoduché a výsledky sú prakticky okamžité. V priebehu nadchádzajúcich rokov sa môže stať, že sa tento darček bude hodiť tiež. Len na porovnanie toho, aké veľké deti kedysi boli a aké veľké sú teraz.

Darčekové koše sú stávkou na istotu

Že vám sada na odtlačok končatín práve neučarovala? Stávkou na istotu sú darčekové koše. Tie môžu byť naplnené čímkoľvek. Môžu to byť cumlíky, čo bude ich obsahom, aj hračky, oblečenie, plienky alebo len detská kozmetika, ktorú viete, že rodičia novorodenca budú používať.

Ale tiež môžu byť súčasťou veci, ktoré sa budú hodiť vo vzdialenejšej budúcnosti. Napríklad knižky, fľaštičky na nápoje či podobné veci. Všetko spestrite napríklad o ponožky a máte razom postarané. S veľkosťou ponožiek sa určite trafíte.

Môže sa Vám ešte páčiť...