Čo je rozhodujúceho pri výbere matraca?

Premýšľate nad tým, že budete investovať do nového matraca? Zle sa vám na tej starej spí, trpíte nespavosťou alebo vás každé ráno po prebudení bolí chrbtica? Či už je to tak alebo onak, matrac je v takýchto situáciách naozaj riešením. V ideálnom prípade si matrac vždy vyskúšajte, ak však chcete objednávať z internetu, vyhnite sa lacným matracom a zároveň sa riaďte niekoľkými pravidlami. Akými?

Ako vybrať matrac – to je o čo tu beží. Ľudia dnes nevedia, pre aký matrac sa majú rozhodnúť, keď je na trhu toľko matracov, z ktorých jedna vyzerá lepšie než druhá. Ako sme spomenuli, pri výbere matracov sa stačí riadiť niekoľkými pravidlami, ktoré sú pri výbere matraca rozhodujúce.

Hmotnosť človeka hrá úlohu

Aj keď sa obvykle hanbíte za svoju váhu, v tomto prípade by ste ju mali odborníkom prezradiť. Dôvodom toho je to, že hmotnosť hrá úlohu pri výbere matracov. Všeobecne platí, že ťažšie ľudia by mali voliť matrac tvrdšie, ľudia s nižšou hmotnosťou by mali voliť matrac mäkšie.

Každý matrac má navyše inú nosnosť, a tak sa o nosnosti matrace informujte predtým, než matrac kúpite.

Poloha hrá úlohu taktiež

V súvislosti s výberom matraca si musíte položiť jednu otázku, a síce v akej polohe spíte? Práve poloha je veľmi dôležitá. Keď mu spíte na chrbte, pravdepodobne budete potrebovať tvrdšie matrac, aby vás ráno chrbát nebolel. Ak ale spíte prevažne na boku, budete preferovať skôr mäkšie matrac, do ktorej sa vám rameno pekne zaborí.

Aj výšku matraca berte do úvahy

Čo je potrebné brať taktiež do úvahy? Rozhodne výšku matraca. Každý odborník by vám mal vedieť povedať, ako by mala byť ideálna matraca vysoká. Ak matrac nie je dostatočne vysoká, nemôžete sa čudovať tomu, že ste sa nevyspali dobre a dostatočne už pekných pár týždňov. Výška matraca sa opäť odvíja aj od spomínanej hmotnosti človeka. Možno povedať, že všetky pravidlá so všetkými ďalšími úzko súvisí.

Môže sa Vám ešte páčiť...