Čo sa najčastejšie kontroluje v autoservise?

Návšteva autoservisu je pre bezpečie posádky vášho vozidla nevyhnutná. Práve vďaka nej sa odhalia prvotné závady, ktoré je ľahké odstrániť. Suma, ktorú tak za údržbu vozidla dáte, je dlhodobo udržateľná.

Ako často do servisu

Pravidelný servis pre vaše vozidlo sa väčšinou zaisťuje raz ročne. Väčšina motoristov pre túto činnosť volí jarné mesiace. Majitelia automobilov tak rovno s návštevou autoservisu nechávajú prezuť svojich plechových miláčikov a doprajú im letné pneumatiky, alebo aj nové tlmiče. Práve tlmiče do auta sú jeden z prvkov, ktorý je pre bezpečnosť posádky vozidla zásadný. Aj túto súčiastku vášho auta vám prezrú na pravidelnom servise.

Tlmiče sa kontrolujú vždy

Tlmiče potrebujete na to, aby bola priľnavosť pneumatík vášho vozidla optimálne nastavená. Keď tlmiče dobre nefungujú, predlžuje sa brzdná dráha, alebo sa vozidlo začína na vozovke správať veľmi nebezpečne. Niekedy sa objavuje „plávanie“ na vozovke, inokedy zase kolísanie celého auta. Vozidlo nedrží stopu a stáva sa nebezpečným. Preto je nutné kontrolovať stav tlmičov pravidelne a starať sa o ich výmenu. Tá väčšinou nastáva po najazdení zhruba 70 tisíc kilometrov. Samozrejme ale záleží na kvalite vozoviek, na ktorých sa naše auto pohybuje.

Kolesá musia byť v perfektnom stave

Tlmiče majú tiež zásadný vplyv na stav pneumatík. Pokiaľ v servise zistí, že sú kolesá nerovnomerne zjazdené, poukazuje to na zlé fungovanie a nutnosť výmeny práve tlmičov. Kolesá tiež musia byť správne vyvážené. Aj tento prvok zaisťuje ideálnu priľnavosť pneumatík a ich výborné jazdné vlastnosti. K vyváženiu kolies by malo dochádzať po každej výmene pneumatík. Vďaka vyváženiu tiež predĺžite životnosť pneumatík.

Prevádzkové kvapaliny

Pravidelná servisná prehliadka automobilu väčšinou znamená aj výmenu prevádzkových kvapalín vozidla. Výmena oleja zaisťuje správne zázemie pre dobré fungovanie motora, ale aj ďalších súčastí vozidla. Prevádzkové kvapaliny sa často menia aj s príslušnými filtrami.

Už ste sa objednali na pravidelný servis?

Môže sa Vám ešte páčiť...