Čo ste možno nevedeli o víne

O víne sa hovorí, že je to neoddeliteľná súčasť každého dobrého jedla. To napokon môžeme len potvrdiť. Tiež sa v ňom skrýva pravda. Lenže to sú staré známe faktami, ktoré pravdepodobne asi nikoho neprekvapí. Vybrali sme preto iné zaujímavosti o tomto lahodnom moku, na ktorého dne je vraj pravda skutočne skrytá. Čo ste teda o víne pravdepodobne ani netušili?

Zaujímavosti o víne

  • Vedeli ste, že najstaršie nájdené zvyšky vína sú staré až desať a pol tisíc rokov? Samozrejme sa podľa všetkého nejde o to isté víno, aké konzumujeme dnes, ale má es jednať o kultivované víno, ktoré sa zbieralo a následne pestovalo. Výrobu vína neskôr zdokonalili Egypťania a Gréci.
  • Vedeli ste, že pitie vína dokáže ženám zlepšiť sexuálny život? Dokázali to prieskumy, ktoré tvrdia, že už pop dvoch pohároch vína môžu byť viac ženy sexuálne aktívny ako ženy, ktoré víno nepijú vôbec.
  • Vedeli ste, že ženy sa z vína opijú oveľa rýchlejšie ako muži? Je to dané tým, že ženské telo nemá takú výdrž v porovnaní s mužským telom, ženy sa teda naozaj takmer ihneď opijú. A alkohol v nich napokon zostane aj dlhšiu dobu.
  • Vedeli ste, že v reštauráciách existuje taký fígeľ pri výbere vína, ktoré sa k danému pokrmu bude hodiť? Kým k bielym omáčkam sa hodí biele víno, k červeným omáčkam sa hodia zase biele červené.
  • Kde sa vzalo připíjení v štýle cinknutie s pohárom? Podľa všetkého sa to začalo vykonávať už v starom Ríme, kedy sa Rimania báli o to, že je v pohároch jedovaté víno. Štrngali preto tak silno, že sa víno vždy prelialo aj do iného pohára.
  • Vedeli ste, že lyžička, ktorú dáte do fľaše, vám zabráni, aby šumivé víno nevyprchalo? Ak chcete zachrániť bublinky vo fľaši, potom do nej ale musíte dať lyžičku, ktorá bude chladnejšie ako samotné víno. Pokiaľ bude lyžička rovnaké teploty alebo dokonca teplejšie, bublinky vyprchajú.

Môže sa Vám ešte páčiť...