Čo stojí za tmavými kruhmi pod očami?

Mnohí sa stretávajú s najrôznejšími kozmetickými nedokonalosťami. Zatiaľ čo niekoho sužuje akné, iného nepekne vyzerajúce kruhy pod očami značiace, že má človek za sebou prebdenú noc. Veľakrát však kruhy pod očami nie sú odôvodnené minimom spánku. Môže za nimi stáť mnoho iných problémov, ktorým je možné predchádzať. Čo teda za ich vznikom stojí?

Slniečko, slniečko, podívaj maličko

Jedným zo zdrojov tmavých kruhov pod očami je slnečné žiarenie. Bohužiaľ, len málokto si uvedomuje, že pokožka okolo očného okolia je najviac citlivým miestom tváre. Keby sme si tento fakt uvedomovali, pravdepodobne by sme k starostlivosti o pleť pristupovali trochu inak, zodpovednejšie a starostlivejšie.

Podľa odborníkov je kľúčové používať po celý rok ochranné krémy s SPF faktorom. Vďaka nim je možné nepekným kruhom pod očami predchádzať a citlivá pokožka v okolí očí už nebude ďalej tak skúšaná.

Na vine môže byť nezdravý životný štýl

Ďalším rizikovým faktorom je nezdravý životný štýl. Položte si ruku na srdce a spýtajte sa sami seba, ako ste na tom so stravou a pravidelným pohybom? Nezabúdate na to? Udržujete sa naozaj vo forme alebo je zdravý životný štýl pre vás niečo úplne neznáme?

Málo spánku, fajčenie, zlá životospráva – to všetko je súčasťou nezdravého životného štýlu a všetko môže stáť za tmavými kruhmi okolo očí. Keď sa k tomu pridá aj nedostatočný pitný režim alebo príliš tučné jedlá, diviť sa nedokonalosti nemôžete.

Až príliš veľa času za počítačom

Za tmavými kruhmi pod očami môže stáť aj čas, ktorý strávite za počítačom. Najmä pokiaľ si nerobíte prakticky vôbec prestávky sa môže nedokonalosť na vašej tvári objaviť. Odborníci odporúčajú sem tam odvracať zrak od žiarivého monitora, čím napokon prospejete aj očiam ako takým.

Počítač totiž cievy okolo očí zväčšuje, aj preto oči zrazu vyzerajú unavenejšie, než aké v skutočnosti sú. Ako ale bolo spomenuté, stačí iba sem tam odvrátiť zrak od oslňujúcej obrazovky.

Môže sa Vám ešte páčiť...