Čo urobiť predtým, než si zaobstaráte domáceho maznáčika

Plánujete si zaobstarať nového člena rodiny? Či už to má byť pes, mačka, alebo napríklad had, myš alebo niečo ďalšie, bezpochyby sa stane vašim parťákom, s ktorého pomocou vyplníte voľné chvíľky a vďaka ktorému sa nebudete už nikdy nikde cítiť sami. Než ale domáceho maznáčika zaobstaráte, mali by ste urobiť niekoľko vecí. Predovšetkým mu zariadiť obydlie, kde bude žiť spokojným a šťastným životom.

Výroba obydlia ako krok číslo jedna

Ako už bolo spomenuté, jedným z kľúčov je vytvoriť domácemu maznáčikovi také obydlie, ktorého bude rád súčasťou a kde si bude žiť pokojným a bezproblémovým životom. Zatiaľ čo hady ocenia mať priestranné terárium z hliníkových profilov, v ktorom bude veľa osvetlenia. Teplé miesta vedú k jeho spokojnosti, pretože sa na nich vyhrieva. Na druhú stranu rybky si zase zaslúžia mať priestranné akvárium, kde nebudú narážať jedna do druhej.

Správne kŕmenie ako ďalší bod

Aby bolo zviera skutočne spokojné a žilo si doslova bezproblémovým životom, musíte mu poskytnúť adekvátnu stravu. Bez jedla prakticky žiadne zviera alebo živočích ako taký nežije, a tak zistite, čo má budúci parťák do nepohody (aj do pohody) najradšej.

Oplatí sa poradiť sa s odborníkmi vo zverimexe, prípadne neváhajte a spýtajte sa na pár otázok týkajúcich sa nielen kŕmenia toho, kto podobného maznáčika chová už dlhé roky. Osobné skúsenosti sú napokon nadovšetko.

Vždy otvorená náruč

A predovšetkým sa pripravte na to, že mnohí maznáčikovia budú vyžadovať vašu pozornosť. Preto ak si jedného takého maznáčika skutočne chcete zaobstarať, pripravte si tiež otvorenú náruč. Aj keď napríklad hady alebo jaštery nie sú zo začiatku príliš prívetiví alebo prítulní, na druhú stranu sa skôr alebo neskôr ochočia a občasné pohladenie budú vyžadovať.

Ak si kupujete psy alebo mačky, pozornosť budete musieť vynaložiť o chlp väčší. Najmä potom psí spoločníci sa trápia, pokiaľ im ich pán nevenuje dostatok pozornosti.

Môže sa Vám ešte páčiť...