Čo váš môže zabiť na Vašej záhrade?

Co vás může zabít

Pesticídmi napustená tráva

Tieto chemikálie môžu doslova uľpieť na deťoch a domácich miláčikov. Pesticídy tiež utiekajú do potokov a jazier, ktoré zamorili prívod vody. Expozície pesticídom bola spojená k zvýšenému výskytu rakoviny a narušenie hormónov, ktoré by mohli spôsobiť problémy so štítnou žľazou alebo neplodnosti. Pri venovanie starostlivosti o naše trávniky, majitelia domov používajú až 10-krát viac pesticídov na aker než poľnohospodári. Takže namiesto toho prispieva k problému, nepostupujte podľa tipov úradu pre ochranu životného prostredie pre udržanie krásny trávnik bez spoliehania sa na pesticídy.

Psie hovno

Bohužiaľ aj naši miláčikovia potrebujú vykonávať svoju potrebu, avšak tieto výkaly nie sú ako hnojivo. Naopak a obsahuje veľa nebezpečných baktérií. Darčeky vášehomaznáčika môžu obsahovať vírusov a červov, ktoré sú nebezpečné pre človeka, z ktorých niektoré môžu byť nákazlivé aj len kontaktom s kožú. „

Kliešte a limská choroba

Uhryznutí kliešťom vás môže nakaziť limskou boreliózou, čo môže viesť k veľa zdravotným problémov. Pokiaľ sa nelieči, môže spôsobiť ďalšie problémy, vrátane artritídy, meningitídy, alebo nepravidelný srdcový tep. Aby k tomu nedošlo, kontrolujte sa po pobytu vonku pravidelne. Pozrite sa na celom tele po malomkliešťu, ktoré vás môže infikovať uhryznutím cez kožu a dávajte pozor na vyrážku ako býčie oko, ktorá môže signalizovať počiatok infekcie. Ak máte príznaky, vrátane vyrážky alebo vyčerpania, alebo ak ste odstránili kliešť z kože a necítite sa dobre, navštívte svojho lekára.

Bodnutie včiel

Ak ste alergickí na včely, mali by ste mať Epipen. Môžete sa tiež vyhnúť nosenie pestrofarebného oblečenie a parfumu, a pokúsiť sa nejesť ani nepiť sladkosti, ktoré by mohli prilákať hmyz.

Vypalování porastu a táboráky

Či už používate horiaci sud alebo sa snažíte urobiť táborák, pálenie odpadu z domácností je vlastne celkom nebezpečné. Okrem nebezpečenstva požiaru, ktorý sa môže dostať mimo kontrolu, spaľovanie odpadov môžu uvoľniť veľa chemikálií do ovzdušia, ktoré majú vážne zdravotné vedľajšie účinky, vrátane astma, vývojové poruchy, zlyhanie obličiek a zlyhanie pečene. Zvyšok popola môže byť rovnako nebezpečný, a to najmä v prípade, rozptýlení na záhrade.

Kúpaliska, a to najmä vírivka

Áno, môžete sa utopiť v bazéne. Ale môžete byť tiež otrávený chemickými látkami v ňom. Iba vlani vo Spojených štátoch bolo takmer 5 000 ľudí poslaných na pohotovosť kvôli chemické otrave z bazénov. Viac ako len zaobchádzanie s chemikáliami, cez ošetrené bazény môže spôsobiť chronické nadmerným pôsobením niektorých toxínov – najmä v horúcej vane, kde sa voda rozpráši a inhalačné. Vírivka tiež otvára póry a umožňuje chemikálie presakovať priamo do vášho tela, alebo na čistenie bazénu a zároveň sa vyhnúť väčšine chemikálií použiť ionizačné systém.

Opaľovanie

Žiadny zoznam nebezpečenstva z dvorčeka by nebol úplný bez povinného pripomenutie nosiť opaľovací krém.

Môže sa Vám ešte páčiť...