Čo vaše vlasy potrebujú na to, aby vyzerali sviežo a zdravo?

Každý deň sú naše vlasy namáhané a zaťažované. Prejavuje sa na nich nepriazeň počasia, taktiež sa na nich prejavuje každodenné zápasenie s horúcim vzduchom pri fénovaní, kulmovaní alebo žehlení. Vlasy však trpia aj pri nešetrnom farbení alebo aj pri nevhodnom umývaní. Dalo by sa povedať, že vlasy sú veľmi chúlostivé a že by sme k nim mali pristupovať opatrne. To je napokon fakt, ktorý je nutné mať neustále na mysli. Predsa len sú vlasy našou pýchou a je nutné, aby sme sa o ne starali, inak náš vzhľad nikdy nebude taký fantastický, po akom túžime.

V prípade, že chcete dosiahnuť sviežo a zdravo vyzerajúce vlasy, je nutné, aby ste vlasom dopriali to, čo potrebujú a čo vyžadujú. Keďže ich dnes a denne namáhate, to, čo potrebujú, je len maličkosť, preto by ste im to mali dopriať.

Ponúka sa však otázka, po čom konkrétnom vlasy túžia, čo k svojmu bezproblémovému rastu ak zdravej visáži potrebujú?

Kvalitné produkty sú základom pekného vzhľadu vlasov

Mnohí ľudia sa snažia ušetriť, kde sa dá, ale na vlasových produktoch by sa rozhodne šetriť nemalo. Či už sa jedná o šampóny, kondicionéry, gély alebo iné produkty pre vlasový styling, je nutné, aby sme vlasom dopriali len kvalitné produkty plné vitamínov a ďalších živín, ktoré k svojmu spokojnému a bezproblémovému rastu potrebujú. Pri výbere sa vždy pozerajte na zloženie, pretože to sa výrazne podieľa na tom, ako vlasy budú vyzerať po umytí.

K odporúčaným značkám patria napríklad značky Maria Nila, Olaplex alebo Kérastase.

Šetrné umývanie vlasov je nutnosť

To, ako vlasy vyzerajú, tiež vyplýva zo štýlu umývania vlasov. Pokiaľ vlasy umývate tak, že nechávate trochu šampónu vo vlasoch, nemôžete sa čudovať tomu, že sú vlasy vysušené a bez lesku. Často sa vďaka tomu vyskytnú lupiny, pretože pokožka hlavy je naozaj nadmieru suchá. Odporúčame vlasy umývať skôr pod vlažnou vodou, nie priamo v horúcej vode.

Môže sa Vám ešte páčiť...