Cvičenie, ktoré môžete prevádzkovať doma, keď je vonku zlé počasie

So zhoršujúcim sa počasím sa málokomu chce vyraziť von, keď prší alebo dokonca mrzne. Aby ste nemuseli behať vonku aj v nepriaznivom počasí, máme pre vás niekoľko tipov, ako si udržať cez zimu kondíciu. Medzi obdobím, kedy budete vyrážať za športom na hory, sú tieto domáce aktivity skvelým receptom, ako môžete cvičiť bez toho, aby ste museli na mráz.

Zostavy cvičenie

Medzi jednoduché cviky, ktoré môžete vykonávať doma, patrí cvičebné zostavy. Či už si zvolíte akú formu cvičenia, jedná sa vždy o priestorovo nenáročné pohyby, ktoré môžete vykonávať len na malom priestore u seba doma. Niektoré cvičebné zostavy slúži predovšetkým pre pretiahnutie svalov a získanie mobility, iné sú skvelým tréningom pre spálený prebytočných kalórií, ďalší zase v zime pomôžu s udržaním svalovej hmoty. Inšpirovať sa môžete napríklad cvičeniami, ako je:

  • jóga
  • aerobic
  • Pilates
  • A ďalšie

Cvičenie s vlastnou váhou tela

Cvičenie s vlastnou váhou tela je stále viac obľúbené nielen kvôli svojej univerzálnosti, kedy nepotrebujete príliš miesta a môžete cvičiť prakticky kedykoľvek a kdekoľvek, ale aj pre svoju účinnosť. S vlastnou váhou možno vymyslieť veľa dynamických cvikov od klasických drepov, brušákov a klikov až po originálne posilňovacie spôsoby, ale aj statických, ako je doska alebo doska alebo výdrž v drepe či vo výpadu. Jedná sa o efektívny posilňovací tréning, ktorý zapojí celý rad svalov vrátane tých hlboko uložených. Výhodou je, že nemusíte chodiť ani do posilňovne.

Skákanie cez švihadlo

Pre skákanie cez švihadlo potrebujete predsa len viac priestoru, napriek tomu si určite nájdete doma miesto pre túto aktivitu. Je to skvelá náhrada pre tých, ktorí sú zvyknutí pravidelne behať, a teraz sa im nechce von. Skákanie cez švihadlo si môžete tiež rôzne obmieňať nielen rýchlosťou skokov a dĺžkou jednej série, ale aj rôznymi typmi skokov. S týmto cvičením získate svaly a zároveň budete chudnúť.

Môže sa Vám ešte páčiť...