Depresie sú často nasledované čiernymi scenármi

Myslíte si, že depresie nás stretávajú až na dôchodku? Potom sa mýlite, pretože depresívne stavy nás môžu stretnúť oveľa skôr. Vôbec prvýkrát pokojne v dvadsiatich piatich rokoch, kedy, podľa odborníkov, prichádza jedna z prvých osobnostných kríz. Snažíme sa preniesť na svoje bedrá všetku zodpovednosť, vyleteli sme z rodičovského hniezda, kde bolo poriadne množstvo istôt. Zrazu sme odkázaní iba sami na seba, čo môže viesť k depresiám. Aby ste sa vyhli liečbe závislostí, ktoré z depresií plynú, spoznajte prvé náznaky. A predíďte tým nielen spomínanému fatálnemu následku.

Závislosti sú len jedným z čiernych scenárov

Ako už bolo spomenuté, depresie môžu mať množstvo čiernych scenárov a závislosť na alkohole, liekoch alebo drogách sú iba jedným z nich. A aj keď tiež ovplyvňujú osobný i profesijný život, možno konštatovať, že sú skôr šedivé ako absolútne čierne.

Závislosti sa prejavia rôznymi spôsobmi. Veľmi často býva tá závislosti uprednostňovaná pred všetkým ostatným, či už sa jedná o prácu alebo osobné vzťahy.

Vážne ochorenia ako ďalší dôsledok

Vznik závislostí je však len zlomkom toho, čo môže nasledovať, pokiaľ depresie necháme dôjsť ďaleko. Vnímajte prvé príznaky, medzi ktoré patrí nechuť do jedla, poruchy spánku alebo chronická únava. Vyhnete sa tiež mnohým vážnym chorobám, ktorým je depresia spúšťačom.

Vážne ochorenia môžu v jeden moment zakoreniť a potom zotrvať až do chvíle, keď sa depresia vráti. Tento zdravotný problém bohužiaľ býva vracajúceho sa charakteru, preto buďte ostražití a vo chvíli, keď raz nad depresiou vyhráte, rozhodne nejasajte všade okolo. Buďte aj naďalej triezvi a vnímajte sami seba.

Samovražda ako najhorší možný vplyv

Bohužiaľ nie sú samovraždy výnimkou, a práve ony sú tým čiernym scenárom, ak vezmeme, že závislosti sú skôr tým šedivým možným dôsledkom.

S depresiami idú totiž ruka v ruke s úzkosťami a všetkými ďalšími stavmi, ktoré sa s úzkosťami spájajú.

Môže sa Vám ešte páčiť...