Designujte rozumom i citom. Je tak docielite skvelého výsledku

Staviate si nové hniezdočko lásky, alebo rekonštruujete byt? Potom pozor! Existuje celý rad zásadných chýb, ktorých sa ľudia z nedostatku informácií dopúšťajú. Domnievajú sa, že pri zariaďovaní je vždy nutné začať kreativitou, dizajnom a farbou, inak by totiž niečo zásadné zanedbali. Lenže začať sa musí pekne od piky.

Najčastejšou chybou je, že podlahu vyberáme podľa farby a toho, ako sa hodí do vysnívaného interiéru. Pritom ako prvé by sme mali riešiť, aký život sa na nej bude odohrávať. Budú jej nežne hladiť vaše bosé nohy alebo ju čaká stádo psích pazúrov a častého posúvanie nábytku? Ak vyberiete správne, potom vám vydrží krásna ako len dlho budete chcieť. Podlaha je vlastne tým najväčším kusom zariadenie interiéru, ktorý si vyberáte. A na rozdiel od nábytku býva pravidlom, že podlahu vyberáte za život dvakrát maximálne trikrát. Z toho vyplýva, že výbere podlahy je dobré venovať patričnú starostlivosť a energiu. A aké sú teraz trendy? Vinyl a drevené podlahy.

Vinyl je obľúbený pre svoju jednoduchosť údržby a starostlivosti. Druhou skupinou sú potom tí, ktorí preferujú prírodné materiály a spôsob, akým starnú v čase a akú energiu tento materiál interiéru dodáva. Možno vás to zarazí, ale cena podlahy by mala byť až na poslednom mieste. Skúste sa na to pozrieť inak ako z hľadiska čísiel. Po podlahe budete chodiť každý deň. Urobíte po nej nespočetné množstvo krokov po mnoho rokov, niekedy aj do konca života. V takom časovom horizonte už nie je veľký rozdiel v tom, či za podlahu zaplatíte 500 Sk / m2 alebo za 800 Sk / m2. Pokiaľ si vyberiete tú krajšie, kvalitnejšie a celkovo lepšie, budete s ňou spokojní aj za päť, desať alebo dvadsať rokov a každý krok vám ten správny výber potvrdí. Akonáhle nájdete odpovede, máte vybrané. Ak budete spokojní, máte vyhrané – našli ste totiž pre seba tú správnu podlahu.

Môže sa Vám ešte páčiť...