Destinácie, o ktorých ste nevedeli, že existujú

V dnešnej dobe keď neviete čoby, niekam si vyjdete. Nemusíte cestovať po Českej republike, ale môžete si len tak na víkend vyjsť aj do zahraničia. Dneska to nie je možnosť len bohatých ľudí, ale môžu si to dovoliť aj tí, ktorí majú priemernú mzdu. Mnoho ľudí by si len tak niekam vyšlo, ale mnoho ľudí nevie vlastne kam. Preto vám prinášame pár tipov na destinácie, o ktorých ste určite ani nevedeli, že existujú.

• Huacachina

Názov vám iste nič nehovorí, možno si dokonca hovoríte, že sme si názov absolútne vymysleli, ale Huacachina existuje! Je to veľká oáza uprostred púšte, ktorá sa nachádza zhruba päť hodín južne od Limy v Peru. Je to krásna obývateľná oáza, v ktorej dnes žije zhruba dvesto obyvateľov. Dalo by sa teda povedať, že je to akási dedinka nachádzajúca sa v púšti, kde sa každý s každým pozná. Pravidelne je toto miesto navštevované turistami, ktorí tu vykonávajú zaujímavé aktivity – napríklad jazdí cez pieskové duny.

• jazero Hillier

Austrália je plná zaujímavých miest, ktoré treba vidieť. Tu sa môžete nielen odfotiť s krokodílom, ale tiež sa tu môžete kochať ružovým jazerom Hillier. Jedná sa o krásne jazero, ktorá má skutočne počas celého roka žiarivú ružovú farbu. Nikto nevie, prečo je toto jazero ružové, ale niektorí vedci tvrdia, že je to vďaka vysokému obsahu soli, ktorá sa tu nachádza v kombinácii s určitým druhom ružových baktérií.

• Giola

Giola je prírodný bazén, ktorý nájdeme v Grécku, a to konkrétne v regióne Astris. Návštevníci sa k tomuto krásnemu bazénu dostanú po chodníku. Je to krásna, čistá vodná nádrž, ktorá sa nachádza hneď vedľa dych berúceho mora.

• národný park Lencois Maranhenses

Tento krásny národný park, ktorý nájdeme v Brazílii, je nezabudnuteľný hlavne počas obdobia dažďa. Jedná sa o krásne prírodné miesto, kde príroda vytvorila fenomén medzi bielymi piesočnými dunami. Medzi spomínanými dunami totiž nájdeme modrozelená jazera, v ktorých je teplá sladká voda – ideálne miesto na kúpanie!

Môže sa Vám ešte páčiť...