Detox, ktorý vám bude chutiť. Čo zaradiť do jedálnička?

Jarné mesiace sú pre mnohých z nás symbolom snahy o zlepšenie zdravia. Ale keď sa povie slovo jarný detox, zvyčajne stratíme záujem dozvedieť sa viac. Predstava zeleného hnusu nás ľahko odradí. Existuje však aj iný spôsob. Čo si denne dopriať?

Zlepšite si zdravie pitím ionizovanej vody

Alkalická minerálna voda má pre naše telo mnoho priaznivých účinkov. Vďaka tomu, že je zásaditá, poskytuje dokonalý detox. Vodíkový generátor vody môžete mať doma alebo v kancelárii. Postará sa o všetko, čo potrebujete. V okamihu premení obyčajnú vodu z vodovodu alebo fľaše na hodnotnú súčasť vašej každodennej zdravej stravy. Vodíková voda je alkalická, takže funguje ako prevencia proti civilizačným chorobám. Zbavte sa voľných radikálov len pomocou vody.

Mrkvová šťava je dokonalým životabudičom

Myslíte si, že odšťavená mrkva neponúka nič zaujímavé? Omyl! Mrkvová šťava by sa mala piť v jednom malom pohári denne. Len toto množstvo stačí na pokrytie potrieb vitamínov v našom tele. Na konci odšťavovania pridajte do šťavy niekoľko kvapiek citróna. Výsledkom je svieža chuť, ktorá vás nadchne. Zároveň dodáte telu vlákninu a minerálne látky.

Vitajte, nové trávenie

Väčšina z nás, ktorí sedia v kanceláriách, chce prirodzený pohyb. Nielen pre nás, ale aj pre našu črevnú peristaltiku. Správne vyprázdňovanie čriev vám pomôže nastaviť elimináciu tým najlepším smerom a predísť niektorým závažným ochoreniam, ktoré sú typické pre sedavé zamestnanie. Ale ako si pomôcť? Jednoduché. Ráno si pravidelne dajte niekoľko lyžičiek ovsenej kaše. Krátko ich zohrejte v malom množstve vody na sporáku. Pridajte svoje obľúbené ovocie a s chuťou sa do neho pustite. Zbaví vás škodlivých látok uložených v črevách.

Jarný detox môže chutiť dobre. Doprajte si každé ráno pečivo s nátierkou z medvedieho cesnaku a vyžeňte z tela vírusy, baktérie a plesne.

Môže sa Vám ešte páčiť...