DIY spálne: Ako na zariadení miestnosti svojpomocne?

Chcete si zariadiť novú spálňu, ale necítite potrebu míňať obrovské sumy na jej vybavenie? Pozrite sa, ako si môžete celý priestor zariadiť úplne sami. Bude to veľká zábava! Ruky hore, poďme na to!

Jediná vec, ktorú si kúpite

Do novej spálne si budete musieť kúpiť v podstate len štyri veci. Záclony, ktoré je zložité vyrobiť svojpomocne, závesy, posteľné plachty a prehoz na posteľ. Preto si záclony a dekoračné látky zaobstarajte už teraz a potom už len počkajte, kým nastane ten správny čas. Poďme sa pustiť do zariaďovania miestnosti!

Vytvorenie dizajnu

Najprv si určte štýl, ktorý bude vaša spálňa spĺňať. Vyberiete si interiér v provensálskom štýle, alebo ste skôr milovníkom boho či škandinávskeho štýlu? Vytvorte si celkový koncept miestnosti, ktorý bude základom pre váš návrh. Kde bude posteľ umiestnená a kde budú umiestnené jednotlivé prvky?

Maľovanie

Najprv celú miestnosť natrite základným náterom, ktorý zjednotí existujúcu farbu miestnosti, aby sa farba neodlupovala. Po zaschnutí sa pustite do práce a naneste dve až tri vrstvy novej farby. Ako bude miestnosť vyzerať a akú farbu použijete? Tapety tiež prinášajú zaujímavý koncept.

Vyrábame posteľ a nočné stolíky

Teraz je čas vyhrnúť si rukávy a vyskúšať si to. Ak chcete vytvoriť posteľ, spojte jednotlivé kusy paliet pomocou spojovacích prvkov. Najmä palety sú ideálne na výrobu nábytku, ktorý je nielen štýlový, ale aj ekologický a lacný. Na nočné stolíky si zaobstarajte dve drevené debničky na ovocie. Natrite ich rovnakou farbou ako posteľ. A hotovo!

Štýlový šatník na kolieskach

Potom si zmerajte priestor v izbe a vyrobte drevenú skriňu, na ktorú môžete umiestniť posuvné kolieska. To vám dáva možnosť pravidelne pod ňou upratovať, ale aj premiestniť šatník, keď potrebujete veľkú módnu prehliadku v priestore chodby.

A to je všetko! Teraz stačí upliesť pohodlný koberec zo starých tričiek alebo nohavíc a nakresliť jedinečný obrázok na stenu.

Môže sa Vám ešte páčiť...