Do Amsterdamu nielen za tulipány, ale taky za veternými mlynmi!

V poslednej dobe sa pomerne populárnym miestom pre trávenie voľného víkendu alebo pre trávenie dovolenky stal aj Amsterdam. Jedná sa o krásne miesto, kam ľudia jazdia hlavne pre ich známu architektúru. Na svoje si však prídu aj milovníci tulipánov, ktorí tu svoje obľúbené kvety nájdu doslova na každom rohu. Ovšem Amsterdam je ďaleko viac ako len architektúra a tulipány. Je očarujúce i svojimi veternými mlynmi, ktoré učarujú nejednému z nás.

Ak sa teda vydávate do Amsterdamu, rozhodne sa sem vydajte s partnerkou, pretože pre svoju nevídanú krásu je Amsterdam veľmi romantický. Mimo budovy a veterné mlyny tu nájdete množstvo výnimočných parkov, kde stojí za to dať si formou pikniku napríklad obed alebo raňajky.

Navštívte najväčší kvetinový park v Európe

Na Amsterdame je rozhodne krásny hlavne najväčší kvetinový park v Európe. Volá sa Keukenhof a rozhodne tam musíte zamieriť, ak milujete tulipány alebo iné podobne krásne kvety. Rozloha tohto parku je neuveriteľných tridsaťdva hektárov a vedie ním cestička, ktorá je dlhá približne pätnásť kilometrov, preto sa prechádzka týmto parkom môže zdať ako taká turistická trasa alebo turistický výšľap, ktorý však rozhodne stojí za to.

Navyše sem môžete aj za zlého počasia, pretože práve tu je možnosť navštíviť aj interiérové ​​výstavy, ktoré sú väčšinou zamerané na orchidey a ľalie, ktoré sú pre Amsterdam pomerne netypické, pretože tomuto misu jednoznačne dominuje nádherné tulipány.

Nezabudnite však mimo tulipány navštíviť taky skanzen, ktorý je známy svojimi veternými mlynmi. Jedná sa konkrétne o Zaanse Schan, ktorý je jedným z najpopulárnejších a najnavštevovanejších. Prejdete sa tu tiež starou rybárskou dedinkou, kde môžete nahliadnuť napríklad na ručnej výroby drevákov či dokonca na výrobu porcelánu, a to sa len tak niekde nevidí, nemyslíte?

Nezabudnite na diamanty!

V Amsterdame sú známe aj brusiarne diamantov. Preto ak tu budete, navštívte napríklad najstarší brusiareň diamantov na svete, ktorou je Coster Diamonds. Uvidíte to, čo len tak niekde neuvidíte. Navyše spoznáte históriu týchto drahých kameňov a to, ako sa s nimi vlastne pracuje.

Môže sa Vám ešte páčiť...