Dostali ste ružu? Nechajte ju uschnúť a dekorujte!

Ženy sú jemná stvorenia, ktorá si zaslúži byť raz za čas obdarované. Páni by mali raz za čas kúpiť žene len ružičku, len tak pre radosť. Kvety sa žene nedávajú len v čase, keď má narodeniny, kedy sa oslavuje výročie, kedy ju stretol nejaký úspech či pri iných podobných situáciách. Kvety sa žene dávajú pokojne len tak – pretože je potrebné sobota alebo utorok. Ak žena niekedy dostane ružu, samozrejme by sa mala zarezať šikmo, aby do stonky išla voda, ale keď už bude chradnúť, tak ju nechajte usušiť. Ak necháte kytičku usušiť, môžete ju neskôr použiť do nejakej dekorácie.

Dekorácie sú bežné v mnohých domácnostiach. Bez dekorácií by sme nemali útulnú domácnosť. Ak sa vám nechce kupovať drahé vázy či už vyrobené dekorácie, ktoré nájdete v kvetinárstvach, môžete si ich vyrobiť sami.

Napríklad jeseň bol typický pre dekorovanie. Keďže bolo všade veľa tekvíc, tak sme ich vydlabávali, ale z tých dekoračných sme si robili pekné dekorácie pred dom alebo na okenný parapet. Také pekné dekorácie ale môžete vyrobiť aj zo sušiny.

Čo zo suchých ruží môžete vyrobiť?

Suché ruže sa časom dovezú, ak je dostávate častejšie. Rozhodne je nevyhadzujte, pretože ak ich budete mať naozaj veľa, môžete si vytvoriť napríklad venček na dvere. Venčeky na dverách sú úplne bežné súčasťou domácností. Nemusíte si ich však kupovať, ale vkusne si ich nalepte do venčeka a zaveste si ho potom na domové dvere.

Pokiaľ ale bývate v byte a nepotrebujete mať nejaký venček na dverách, možno by ste mali zvážiť trochu iné dekorácie, v ktorých použijete suché ruže.

Sú libo dekorácia na stôl?

Napríklad na konferenčný stôl do obývačky sa hodia nejaká pekná dekorácia. Skúste preto vyhrabať zo skríň nejakú peknú dózu, ktorú už nepoužívate, a naaranžujte si do nej sušinu. Nič nevyzerá krajšie ako to, čo si vyrobíte podľa svojich vlastných predstáv.

Môže sa Vám ešte páčiť...