Dôvody, prečo je dobré meditovať

Je vo vašom okolí niekto, kto medituje v meditačnej pyramíde (alebo tiež v liečivej pyramíde či pyramíde energie)? Možno si Tuka na čelo a vravíte si, ako zbytočnú činnosť daný človek robí. Lenže pravdou je, že meditácia je niečo, čo vám môže priniesť veľa pozitívneho. Ak ste ju doteraz nevyskúšali, neodsudzujte toho, kto pravidelne medituje. Radšej to s meditáciou skúste taky. Prinášame vám rovno niekoľko dôvodov, prečo je dobré meditovať.

Pre niekoho je meditácia úplnej tabu, a to len preto, že to zaváňa šarlatánstvím alebo možno esoterií či východnom mysticizmom. Ako sme však spomenuli, meditácie niečo, čo človeku neprináša nič zlé, naopak len to pozitívne.

Meditácia znižuje stres

Málokto si uvedomuje, že meditácia je činnosť, pri ktorej dôjde k zníženiu stresu a nahromadeného napätia v tele. Ak vás práve stres sužuje, s meditáciou by ste to mali rozhodne vyskúšať. Uvidíte, ako rýchlo dôjde k zníženiu hladiny stresového hormónu kortizolu. Počas meditácie navyše dôjde k upokojeniu mysle a na utíšenie emócií, k odbúraniu negatívnych myšlienok.

Meditácia proti duševným chorobám

Vedeli ste, že meditácia zabraňuje vzniku duševných chorôb? Ak budete pravidelne meditovať, dôjde k blahodarným zmenám v mozgu, ktoré vás ochránia pred spomínanými duševnými chorobami. To ostatne potvrdzujú vedci z oregonskej univerzity. Tí konkrétne hovorí o zabránení úzkosťou.

Meditácia pre lepší spánok

Ak vás trápi nespavosť, ak váš spánok nie je tak kvalitné, akým by mohol byť, mali by ste aj v tomto prípade začať meditovať. Meditácia pomáha lepšie ovládať emócie i náladu, čo následne povedie k rýchlejšiemu zaspanie a ku skvalitneniu spánku. Myseľ bude upokojená, čo je to kľúčové pre spokojný spánok.

Záverom sa teda ponúka otázka, či to tiež s meditáciou skúsite. Nemusíte meditovať dlhé hodiny, stačí pár minút denne, počas ktorých budete úplne pokojní a uvoľnenie.

Môže sa Vám ešte páčiť...