Dubaj hlási ďalšie zdolanie rekordu! Otvoril najvyšší hotel světa

O Dubaji sa všeobecne vie, že je to mesto plné rekordov. Pokiaľ sa tu niečo vytvorí či postaví, vždy je to rekordný. Jedná sa o mesto, ktoré je na prvý pohľad nielen luxusné, ale taky je to mesto, kde možno zažiť úplne všetko. Môžete tu prežiť romantické Benátky, ktoré tu boli vystavené po vzore tých skutočných, talianskych Benátok. Môžete si tu zaobstarať za domáceho maznáčika geparda alebo si v automate môžete kúpiť svoje vlastné luxusné auto. Dubaj je teda skutočne inde ako iné mestá. Teraz láka svojich turistov ďalšie novinkou, a síce najvyšším hotelom sveta.

Nie je tomu tak dávno, čo sa v Dubaji otvorila nová dráha vedúca cez túto obrovskú metropolu, ktorá bola mimochodom najdlhšia na svete. Dubaj je však teraz skutočne usilovnej mesto, ktoré v súčasnosti hlási ďalší veľký úspech. Tým úspechom je otvorenie najvyššieho hotela sveta.

Ako sa hotel pomenoval?

Ak by ste sa v tomto hoteli chceli ubytovať, je potrebné vedieť, ako sa vlastne volá. Pomenovali ho hotel Grovera a otvoril sa zhruba v polovici februára. Jeho výška je neuveriteľných 356 metrov! Skrýva sa v ňom 75 poschodí, vďaka čomu doslova strčil do vrecka predošlého držiteľa rekordu – z prvého miesta zhodil na miesto druhej hotel JW Marriott Marqius. A aký je medzi nimi rozdiel? Samotný jeden meter!

Ako hotel vyzerá, čo sa v ňom nachádza?

Budova je skutočne skvostná a luxusné na pohľad. Je pozlátená, čo sa v Dubaji len tak nevidí. Zaujme teda na prvý pohľad. Skrýva sa v ňom 528 izieb, nájdete v ňom aj štyri úplne fenomenálny reštaurácie, pre voľný čas sú tu k mání luxusné kúpeľa či bazény, ktorý sa nachádza pod samotným nebom.

Ak by vás zaujímalo, koľko by musel tento hotel merať, aby prekonal najvyššiu stavbu sveta, tak vám to taky pre zaujímavosť prezradíme. Musel by ešte niekoľko rokov stavať a musel by mať dobrých päťsto metrov navyše. Najvyššia budova sveta, ktoré sa okrem iného taky nachádza v Dubaji, meria totiž neuveriteľných 828 metrov!

Môže sa Vám ešte páčiť...