Elektromobily sú inováciou, ktorá poškodzuje životné prostredie

Inováciou je dnes všade okolo habadej. Nie je sa ani čomu diviť, veď sa denne vymýšľajú napríklad najrôznejšie aplikácie, ktoré nám majú do istej miery uľahčiť život. Domácnosť máme na kliknutie, ovládame ju cez mobilný telefón, a to či už chceme otvoriť okno alebo roztiahnuť žalúzie, ale aj keď chceme otvoriť šuplík s príbormi. Noviniek je však aj v inej oblasti habadej. Aj automobilový priemysel sa stále rozvíja a vyvíja. Autá, ktoré sa ovládajú samé, tých už onedlho bude plný trh, pretože konceptov na tieto autá je nespočet a teraz sa začínajú realizovať. Jednou z ďalších noviniek, ktorá síce nie je práve najnovšia, ale predsa len sa o novinku jedná, sú elektromobily. V Českej republike sa teraz bude stále len rozširovať počet miest, kde sa tieto verzie áut môžu nabiť. Avšak elektromobily sú v určitom slova zmysle inovácie, ktorá má viac proti, než pre. Rozhodne škodí životnému prostrediu viac ako automobil so spaľovacím motorom.

Naša spoločnosť je na rope závislá

Naša spoločnosť je na rope v súčasnej dobe naozaj veľmi závislá, a tak motoristov značne zaskočil jej nedostatok. Preto tiež vznikli elegantné autá, ktoré neboli poháňané palivom, ktorého cena stále stúpa, ale boli poháňané elektrinou. Tak vlastne vznikli elektromobily. Síce sa o týchto autách hovorí stále o akýchsi novinkách, ale napodiv bolo prvé takéto auto vynájdené už v roku 1835.

Výhodou tohto auta je predovšetkým to, že neprodukuje žiadne výfukové plyny. Navyše sú veľmi tiché. U áut, ktoré sú poháňané spaľovacími motormi, sa často stretávame s tým, že vytvárajú množstvo chemických látok, vďaka ktorým znečisťujú prostredie. Avšak predsa len sa teraz ukázalo, že elektromobil znečisťuje ovzdušie o niečo viac. Navyše jeho cena je pomerne vysoká, pretože akumulátory nestoja práve korunu. Navyše majú tieto vozidlá tiež menšiu dojazdovú vzdialenosť a ich nabitie vyžaduje určitý čas, a tak mnohokrát neprídete na schôdzku v dohodnutú hodinu, pretože sa váš automobilový maznáčik potrebuje dobiť.

Môže sa Vám ešte páčiť...