Esenciálne oleje pre naše vlasy. Aké pôsobí proti suchosti alebo vypadávaniu?

Každý deň svoje vlasy neustále namáhame. Dennodenne je žehlíme, fúkame alebo používame horúcu kulmu na vlasy. Aj keď sa dnes začínajú vyrábať také vlasové pomôcky, ktoré by boli šetrnejšie k vlasom, stále sa musí dbať na dostatočnú regeneráciu vlasov. Vlasy inak budú vyzerať nezdravo, budú mastné, nelesklé, navyše sa budú lámať a vypadávať. Samozrejme k lámavosti, vypadávaniu alebo k suchým vlasom neprispieva len to, že je každý deň podrobujeme horúcemu vzduchu. Svoju úlohu hrá tiež naša strava alebo zdravotnej kondície. Či už máte vlasy v nepekne stave z akéhokoľvek dôvodu, siahnite po esenciálnych olejoch, ktoré s vašimi vlasmi dokážu naozaj zázraky.

Ak túžite po zdravých a krásnych vlasoch, prinášame vám tipy na esenciálne oleje, ktoré zatočí s každým problémom vašich vlasov.

Levanduľový olej na suché vlasy

Ak vás trápia suché vlasy, potom by ste mali siahnuť po levanduľovom oleji. Levanduľový olej totiž reguluje produkciu kožného mazu a dokáže udržiavať vlhkosť vo vnútri vlasov. Ak nemáte možnosť kúpiť si levanduľový olej, pomocníkom na suché vlasy bude tiež jazmínový olej, ktorý zase vlasy zvlhčuje a dodáva im hebký, mäkký vzhľad.

Citrónový olej na mastné vlasy

Mastnota je často to, čo nás trápi. Keďže mastné vlasy nevyzerajú vôbec dobre, ponúka sa otázka, ako s nimi zatočiť. V tomto prípade bude pomocníkom citrónový olej, ktorý normalizuje produkciu mazu rovnako ako grapefruitový olej.

Rozmarínový olej na vypadávajúce vlasy

Aj korienky vlasov potrebujú posilniť. K tomu dôjde napokon s pomocou rozmarínového oleja, ktorý Okaz nielen posilniť korienky vlasov, ale tiež obnovuje pružnosť pokožky hlavy. Bojovníkom proti vypadávaniu vlasov je tiež spomínaný levanduľový olej, ktorý je tou najlepšou prevenciou. Rast vlasov stimuluje aj harmančekový olej, tymianový olej zasa zabraňuje vypadávaniu.

Môže sa Vám ešte páčiť...