Farbenie vlasov doma: 6 tipov, ktoré sa budú hodiť

Farbiť si vlasy doma je do istej miery hazard. Zakúpením nevhodnej farby si môžete ublížiť a vlasy si na dlhú dobu poškodiť. Čo treba dodržať?

Kvalitné farby majú lepšie zloženie

Keď budete čítať zloženie farieb, urobíte najlepšie. Zistite si informácie o jednotlivých zložkách. Aj keď sa v súčasnej dobe už mnoho výrobcov snaží vytvoriť šetrné farby, stále riskujeme vznik dermatitídy alebo alergie. Niektoré farby nám môžu poškodiť zdravie aj výraznejšie, a to narušením nášho imunitného systému. Zisťujte si informácie a radšej za farbu dajte trochu viac, než aby ste boli neskôr rozladení.

Práca s hustými vlasmi

Máte husté a nepoddajné vlasy? V tom prípade počítajte s tým, že vám jedna farba stačiť nebude. Ženy s veľmi hustými vlasmi by mali zvážiť profesionálne farbenie. V domácom prostredí sa to totiž nemusí vôbec podariť.

Správna starostlivosť

Keď si kupujete farbu, súčasne si tiež ihneď kúpte šampón a kondicionér na farbené vlasy. Doprajte si kvalitnú vlasovú starostlivosť, vrátane zábalov a masiek. Znížite tak vplyv farby na vašu pokožku aj na štruktúru vašej hrivy.

Tenké a poškodené vlasy

Máte rozstrapkané končeky? Sú vaše vlásky jemné ako páperie púpavy? Domáce farbenie by pre vás malo byť na nejakú dobu skutočne zakázané. Navštívte kadernícky salón a nechajte si poradiť nielen so správnou farbou, ale aj s vhodnými vlasovými produktmi. Lesklá a zdravá hriva je predsa nadovšetko!

Miešanie farieb

Potrebujete vytvoriť odtieň, ktorý bude jedinečný? Miešanie farieb je samozrejme možné. Musíte ale dodržať zlaté pravidlo. Miešať sa môžu vždy iba farby jednej jedinej značky. Výnimky sa nepripúšťajú, vznikol by nebezpečný koktail.

Ochranné prostriedky dodržujte

Nezabudnite si navliecť ochranné rukavice. Farba obsahuje farbivá a chemikálie, ktoré vám môžu poškodiť jemnú kožu na rukách.

Už viete, akú farbu budete mať v nasledujúcich týždňoch?

Môže sa Vám ešte páčiť...