Feng shui v predsieni: 4 praktické rady

Feng Shui určuje celkovú náladu v miestnosti, a taktiež prúdenie energie. Podľa tohto tradičného čínskeho učenia je potrebné docieliť vyrovnanie živlov tak, aby bola docielená harmónia. Ako na to v prípade predsiene, kde dominujú komody s kovovým podnožím alebo policový systém Clever Cube?

Čím menej viditeľných vecí, tým lepšie

Pokiaľ sa vám podarí do vašej predsiene dostať vstavanú skriňu, máte vyhrané. Priestor bude uprataný a čistý. Po príchode domov tak vidíte krásnu skriňu, priestrannú miestnosť a vôňu. Nikto nepotrebuje zakopávať o topánky, nikto nebude nadšený z nadbytku dáždnikov, klobúkov a čiapok. Všetko skryte. Botník je samozrejmou súčasťou predsiene.

Ako na sezónnu obuv?

V predsieni sa samozrejme mnohokrát vyskytujú aj sezónne topánky, ktoré teraz nevyužívame. Tie vždy po ukončení sezóny umyte a osušte, ošetrite prípravkom na obuv a vložte do krabice. Kryž budete obuv skladovať v krabici, máte niekoľko výhod. Môžete ich uložiť kamkoľvek, a navyše sa skvele stohujú. Uprataný priestor je základ pre učenie Feng-shui. Tu platí, že tam, kde prúdi vzduch, prúdi aj energia.

Aby energia mohla prísť a prúdiť

V priestore predsiene by ste nemali skladovať žiadne zbytočné predmety. Suveniry, spomienky, lapače prachu. Priestor nekompromisne zbavte všetkého, čo tu nepatrí. Zrazu pocítite, ako sa vám darí rozprúdiť energiu a priniesť do predsiene svetlo. To následne rozprestrite do celého priestoru. Ako? No predsa pomocou zrkadiel. Veľké zrkadlá tu rozhodne majú svoje miesto.

Vyrovnanie živlov

Do predsiene predovšetkým potrebujeme pridať živel vzduchu. To sa nám podarilo vytriedením vecí a následnou inštaláciou zrkadla. Ešte jedna vec tu ale chýba – živel zeme. Pridajte rastliny, ktoré sa o to postarajú. Ideálne by sa malo jednať o rastliny s guľatými listami. Rastliny musia byť živé, nie sušené.

Predsieň by mala mať dostatok vzdušnosti. Tú dodáte miestnosti vďaka čistote, svetlu a zrkadlám. Čerešničkou na torte sú zelené rastliny s guľatými listami.

Môže sa Vám ešte páčiť...