Filmy, ktoré musí poznať každý módny nadšenec!

Považujete sa za módneho nadšenca a poznáte príbehy slávnych ľudí z tohto odvetvia? Potom ste možno počuli aj o filmoch, ktoré boli o nich natočené, alebo ktoré podrobne opisujú, aké náročné je presadiť sa vo svete módy, a stručne povedané bez obalu ukazujú, aké je to žiť v tomto svete.

Ak máte chvíľu času a náladu pozrieť si zaujímavý film zo sveta módy, potom je tento článok určený práve vám! Treba dodať, že filmy okrem zobrazovania reality ponúkajú aj veľa vtipu, nadsádzky a často aj romantiky. Pri ich sledovaní si prídu na svoje nielen znalci, ale aj všetci ostatní, ktorí sa o tento svet až tak nezaujímajú a móda ich veľmi nezaujíma. Takže hurá na popcorn!

Diabol nosí Pradu

Tento film je absolútna klasika. Mal by to vedieť každý. Film bol inšpirovaný pracovným prostredím módneho časopisu Vogue. Módou posadnutá a trochu nešikovná, ale veľmi inteligentná Andy (Anne Hathaway) sa uchádza o miesto osobnej asistentky šéfredaktorky uznávaného módneho časopisu Mirandy (Meryl Streep). Miranda sa rozhodne dať Andy šancu a dá jej prácu. Andy začne pracovať v novej práci, ale Miranda ju neustále terorizuje. Má veľa šialených a často úplne nepochopiteľných požiadaviek, ktoré musí Andy čo najrýchlejšie splniť. Najprv sa zo svojej práce úplne zrúti, ale neskôr sa jej podarí preniknúť do tohto sveta a zmení nielen svoj imidž, ale aj postoj k životu.

Príbeh Coco Chanel

Príbeh slávnej návrhárky Coco je určite dobre známy všetkým fanúšikom. Ak by ste sa však chceli dozvedieť viac o živote tejto módnej ikony, neváhajte a pozrite si tento zábavný film s Audrey Tautou v hlavnej úlohe.

Medzi ďalšie filmy, ktoré si ako módny fanatik musíte pozrieť, patrí dokumentárny film o Diore a film s Cate Blanchettovou s názvom Jasmínine slzy. Bavte sa pri jeho sledovaní.

Môže sa Vám ešte páčiť...