Filmy podľa skutočných udalostí. Videli ste všetky?

Máte voľný večer a chcete ho stráviť sledovaním zaujímavých filmových snímok? Odporúčame zhliadnuť najmä snímky, ktoré vznikli na základe skutočných udalostí. Takéto filmy nás totiž dokážu obohatiť, opäť nám rozšíri naše obzory a rozhodne nad nimi nebudeme uvažovať, ako o „typicky amerických snímkach“, ktoré sú plné chvíľ, ktoré by sa v skutočnosti nikdy nestali. Samozrejme nie všetky filmy založené na skutočných udalostiach sú americké, ale drvivú väčšinu z nich majú naozaj na svedomí Američania. Tí totiž vždy veľmi rýchlo „uloví“ udalosť, ktorú sa rozhodnú pretvoriť do svojho prevedenia. 

Ak teda chcete voľný večer stráviť nad výnimočnými filmy, ktoré vás nadchnú, odporúčame vybrať si film z nižšie uvedeného zoznamu. Všetky uvedené filmy totiž boli vytvorené vďaka skutočnej udalosti, ktorá sa v minulosti stala. 

Chyť ma, ak to dokážeš 

Unikátny filmový snímok „Chyť ma, ak to dokážeš“, v ktorom hrá obľúbený a taktiež božský Leonardo DiCaprio, je založený na skutočných udalostiach. Filmový snímok pojednáva o mužovi, ktorého už v ranom veku hľadala polícia, a to rovno v tridsiatich štátoch. V dospelosti sa nasledovne pýšil povesťou špičkového odborníka. 

Schindlerov zoznam 

Pokiaľ máte radi alebo ak vás zaujímajú témy spojené s holokaustom, filmový snímok Schindlerov zoznam si obľúbite. Film pojednáva o členovi Nacistické strany, ktorý neskôr zachránil tých, ktorým ani 

zdanlivo nebolo pomoci. Jednalo sa o prvotného nacistu, ktorý v sebe našiel kus človeka. Filmový snímok bol ocenený siedmimi Oscarmi, na svedomí ho má Steven Spielberg. 

Erin Brockovich

Julii Roberts môžete vidieť v nespočetnom množstve filmov, ostatne filmový snímok Erin Brockovich je jeden z ich top. Ak chcete vidieť obľúbenou herečku vo filme, ktorý vás určite chytí za srdce, vrelo tento snímok odporúčame. 

Môže sa Vám ešte páčiť...