Fitness mýty zbúrané. cvičte zdravšie

Dnes sa športu venuje veľa ľudí. Je to trendy, je to zdravé, a hlavne to vyzerá dobre na sociálnych sieťach. Avšak tým, že sa športu venuje mnoho ľudí len amatérsky, často veria rôznym mýtom a veciam, ktoré sú pravda len sčasti. Poďme dnes niekoľko mýtov konečne odhaliť, aby ste vedeli, ako cvičiť správne.

Pre chudnutie musíte cvičiť kardio

To nie je tak úplne pravda. Aby ste schudli a vytvarovali postavu, je nutné kombinovať rôzne typy cvičení a samozrejme tiež zmeniť stravovanie. Kardio je lepšie na rozohriatie, ale po niekoľkých minutých je vhodnejšie prejsť na nižšiu tepovú frekvenciu, pri ktorej dochádza k spaľovaniu už uložených tukov. Pokiaľ chcete postavu naviac aj spevniť a vyrysovať svaly, posilňovanie sa tiež nevyhnete. No a zdravá strava je už samozrejmosť.

Cvičenie s prázdnym žalúdkom

Možno ste počuli, že by sa nemalo cvičiť s plným žalúdkom. To je iste pravda, ale s prázdnym tiež nie. Je nutné telu dodať nejakú energiu, aby ste pri cvičení neboli hneď vyčerpaní a tiež aby vás to bavilo. Ideálne je ľahká desiata v podobe kúsku ovocia alebo jogurtu či proteínové tyčinky. Ani po cvičení by ste nemali hladovať, však s väčším jedlom počkajte aspoň hodinku.

Potenie znamená, že pálite tuky

Domnievate sa, že čím viac sa potíte, tým viac spaľujete? To tak bohužiaľ nefunguje. Potenie nemá so samotným spaľovaním veľa spoločného. Ide skôr o to, ako veľmi sú vaše potné žľazy aktívny a o stav vašej kondície. Množstvo spálených kalórií alebo tuku skrze množstvo potu nemožno odhadovať.

Ako teda cvičiť správne?

  • Cvičte s radosťou a chuťou.
  • Rešpektujete svoje telo a jeho možnosti.
  • Nerobte to pre efekt, ale pre seba.

Cvičenie bude zdravé a efektívne len ak vás bude baviť a budete cvičiť podľa pravidiel. Nie je vhodné preťažovať žiadnu časť tela a byť si vedomý aj toho, čo vám vaše telo hovorí. Bolí Ak vás niečo, alebo pociťujete únavu, je vhodné zaradiť tiež odpočinok a prípadne situáciu konzultovať s lekárom.

Môže sa Vám ešte páčiť...