Francúzska manikúra inak: osviežte klasiku vzormi a výraznými farbami

Francúzska manikúra je večným a vďačným evergreenom. Hitom je posledných niekoľko sezón a mnoho žien ju berie ako klasiku, ktorá nikdy nesklame as ktorou nikdy nešliapne vedľa. Jej veľkou prednosťou je, že vyzerá dobre k čomukoľvek a akokoľvek. Je jemná a nežná, teda skvele padne romantickým typom, nesklame ale ani pri sofistikovanom outfite, prípadne knestárnucej istote: džínsom, jednoduchému triku a saku alebo džínsovej bunde. Francúzska manikúra už ale dávno nie je to, čo bývala pred niekoľkými rokmi. Do jej radov sa dostávajú farby aj iné ľahké vzory. Na aké trendy sa môžeme tešiť?

Nenechajte sa mýliť, hoci by nebolo nijako podivné, že by tento druh úpravy nechtov pochádzal od krásnych a šarmantných Francúzok, v skutočnosti bola vymyslená v Spojených štátoch amerických, konkrétne v Hollywoode. Slúžila ako úspora času pre filmové maskérky, ktoré tak nemuseli meniť herečkám farbu nechtov ku každej scéne.

Farby nahrádzajú bielu klasiku

Už počas minuloročnej sezóny sa francúzska manikúra začala premieňať. Tradičné béžové nechty s bielymi okrajmi začali nahrádzať farebné prúžky na konci. Bolo by naivné si myslieť, že je koniec všetkým inováciám! V nadchádzajúcich mesiacoch sa môžeme tešiť na ďalšie novinky v oblasti úpravy nechtov.

A na čo si môžete vsalónu staviť? Nebojte sa odviazať! Okrem jednofarebných okrajov ladených skôr do pastelových odtieňov budú v kurze napríklad vzory, trblietky a úprava smetalickým nádychom. Nebojte sa ale ani experimentov. Čo si namiesto jemnej fialovej alebo modrej dať na okraje nechtov niektorý stmavších odtieňov? Určite budete za hviezdu!

Aj menej je niekedy viac

Ak ste zástankyňou osvedčenej a jemnej klasiky, čo tak skúsiť ozvláštniť svetlé konce jemnými kamienkami alebo perličkami? Aj malý doplnok totiž dokáže povzniesť celú manikúru na úplne inú úroveň. A sa aj vďaka tomuto nepatrnému detailu odhodláte do väčších úprav. Tak na všetky upravené, krásne a detailne premyslené nechty!

Môže sa Vám ešte páčiť...