Grécko je tento rok obľúbené. Zamierte aj vy na jeden z najkrajších gréckych ostrovov

Grécko, Turecko a Taliansko – to sú tri krajiny, kam sa tento rok cestuje s veľkou obľubou. Nielen, že sa jedná o cenovo prijateľné destinácie, ale spomínané destinácie majú tiež čo ponúknuť. Či už pôjdete do Turecka, do Grécka alebo do Talianska, všade budete očarení morom, prírodou i tamojšími pamiatkami. Keď mu by sme mali vypichnúť jednu destináciu zo spomínaných tento rok obľúbených krajín, vylúpili by sme Grécko, pretože práve tu môžete navštíviť minimálne jeden z mnohých krásnych ostrovov, ktoré sa vám vryjú do pamäti.

Či už sa chcete na dovolenku vydať ešte tento rok alebo už plánujete dovolenku na budúci rok, Grécko rozhodne berte do úvahy. Uvažujte najmä nad niekoľkými gréckymi ostrovmi, kde prežijete doposiaľ svoju najkrajšiu dovolenku.

Santorini

Krásnym gréckym ostrovom je ostrov Santorini, kam skôr připlujou trajektom. Jedná sa o ostrov, ktorý zostal po výbuchu starovekého ostrova Thera. Možno preto vám príde, že je ostrov podobný jednému obrovskému krátera. Turisti milujú hlavne tunajšie architektúru, mnohí ľudia sa sem jazdia brať, pretože je to tu naozaj nezabudnuteľne krásne.

Paros

Ďalším krásnym gréckym ostrovom je ostrov Paros, ktorý nie je turistami tak moc navštevovaný, čo je škoda. Nudiť sa tu totiž rozhodne nebudete. Najmä v tunajšom hlavnom meste je o zábavu postarané každý deň. Ak si však budete chcieť užiť pokoja, odporúčame navštíviť jednu z tunajších pláží, kde sú pre občerstvenie bary i reštaurácie.

Skiathos

Kam opäť mnoho turistov nezavíta, je ostrov Skiathos. Známy je hlavne tým, že sa tu točil muzikál divácky pomerne obľúbený nesúci názov Mamma Mia. Vo filmovom spracovaní muzikálu je tento ostrov nádhernou kulisou, z ktorej len oči prechádza.

Mykonos

Milovníci umenia a histórie by rozhodne mali zavítať na grécky ostrov Mykonos, ktorý je známy príbehom o Homérovi či eposy Ilias a Odysea.

Môže sa Vám ešte páčiť...