IPhone vie množstvo vecí. Viete o všetkých?

Užívateľov iPhonov v posledných rokoch pribudlo. Ľudia skrátka stále viac a viac prahnú po kvalitných mobilných telefónoch, ktoré im budú robiť skvelú službu. Medzi ľuďmi sú obľúbené najmä novšie modely, ale niektorí neopovrhujú ani tými starými modelmi. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí užívajú iPhone, potom určite viete, že tento smartfón obsahuje celý rad funkcií, ktoré vám pomôžu s jeho ovládaním, prípadne ktoré vám uľahčia život. Veľa ľudí však o niektorých funkciách ani netuší, a to je škoda. Určite sú to totiž funkcie, ktoré skrátka postrádajú.

Vodováha aj kompas

Že majú iPhony kalkulačky alebo počasie, to určite viete, pretože sú to aplikácie, ktoré jednoducho používate. Ale vedeli ste, že iPhone v sebe ukrývajú aj funkciu vodováhy alebo tiež kompasu? Dalo by sa povedať, že prakticky každý moderný smartfón je takzvaným gyroskopom vybavený. Vďaka nemu sa môže hneď zistiť, ako je momentálne orientovaný váš iPhone. Aby však Apple využil gyroskop naplno a zároveň ho odlíšil od konkurencie, rozhodol sa pridať aj vodováhu, čo je pomerne ojedinelé.

Mazanie v kalkulačke

Väčšina ľudí, keď chce vymazať číslo na kalkulačke, tak skrátka stlačí písmeno C. Ale vedeli ste, že kalkulačka nie je taká jednoduchá, ako sa na prvý pohľad zdá byť? Ak ste sa pomýlili napríklad v jednom z posledných čísel, hravo ich zmažete prstom, keď prejdete po čísle sprava doľava, prípadne zľava doprava. Nemusíte si tak sťahovať iné kalkulačky, aj v tejto zabudovanej je možné mazať čísla ľahšie ako len s písmenom C.

Skrytie fotografií

Nechcete, aby niekto videl pri prezeraní vašej galérie nejakú z fotografií? V takom prípade by ste mali využiť funkciu Skrytie fotografií. Fotografie je možné hravo skryť, stačí ich len označiť a kliknú na tlačidlo zdieľania, po vyskočení menu rozklepnite možnosť skryť a je to. Keď si teda bude niekto prezerať fotky, nenarazí na tú, ktorú nechcete, aby videl, na druhú stranu vy ju nezmažete, pretože ju v galérii mať chcete.

Môže sa Vám ešte páčiť...